Materiał Partnera

Czy warto kupować biżuterię online?

Czy warto kupować biżuterię online?

Zakup biżuterii, szczególnie gdy jest to prezent, wiąże się z koniecznością dokładnej analizy gustu osoby obdarowywanej. Musi być ona odpowiednio dopasowana, aby podarunek naprawdę sprawił radość. Gdzie kupić biżuterię? Czy słuchać rad ekspedientki w sklepie jubilerskim, czy może korzystać z własnego doświadczenia i zdecydować się na zakupy online? Zastanówmy się, jakie zalety ma każda z dostępnych form zakupu.

Nie masz czasu? Wybierz sklep internetowy!

Osoby aktywne zawodowo często cierpią na brak wolnego czasu. Godziny, w jakich potrafią wygospodarować kilka chwil, aby zająć się sprawami prywatnymi, nie zawsze pokrywają się z godzinami otwarcia sklepów jubilerskich. Wtedy z pomocą przychodzą sklepy internetowe dostępne o dowolnej godzinie przez 7 dni w tygodniu. Tylko od Ciebie zależy kiedy zdecydujesz się zapoznać z ich ofertą, a dodatkowo możesz zrobić to, nie wychodząc z domu.

Sklep stacjonarny umożliwia zakupy last-minute, kiedy zapomnimy o ważnej okazji. Istotne jest jednak pytanie: czy o tych najważniejszych możemy zapomnieć? Wybór obrączek, pierścionka zaręczynowego czy nawet prezentu gwiazdkowego to okazje na tyle istotne, że nie sposób o nich zapomnieć. Dodatkowo większość sklepów internetowych jest w stanie dostarczyć zamówiony towar w już 2-3 dni, więc łatwo wybrnąć z kłopotliwej sytuacji.

Wszystkie modele dostępne w jednym miejscu

Jeżeli decydujesz się na zakup w sklepie internetowym, masz praktycznie nieograniczony dostęp do całego, zróżnicowanego asortymentu producenta w różnych wersjach i rozmiarach. W sklepie stacjonarnym nie ma takiej możliwości. Co prawda w obu przypadkach możesz korzystać z zamówienia danego modelu z określonymi parametrami. Warto jednak zauważyć, że sytuacja, w której przesyłka dotrze bezpośrednio do domu klienta zamiast do salonu, jest dla kupującego znacznie wygodniejszym rozwiązaniem.

Sklepy internetowe często pozwalają użyć opcji szczegółowego wyszukiwania żeby trafić dokładnie w Twoje potrzeby. Jubiler Ciesielscy zdecydował się na przykład na podział względem typu produktu, którego poszukujesz, ale także jego próby, ceny i czasu dostawy, w którym przesyłka do Ciebie dotrze. Dzięki temu możesz w prosty sposób oszczędzić czas i przejrzeć tylko te wyroby, które Cię interesują i precyzyjnie spełniają Twoje oczekiwania.

Spokój i bezpieczeństwo zawsze w cenie

Kupując najważniejszą biżuterię w życiu warto zapytać o radę przyjaciół lub rodzinę. Spokojne przejrzenie asortymentu i rozmowa z najbliższymi, którzy doradzą w wyborze, są wartościami, które trudno pominąć. W takim wypadku odległość nie będzie problemem, a wspólny wybór jeszcze bardziej zacieśni więzy rodzinne.

A co jeśli prezent się nie spodoba lub na żywo nie będzie wyglądał równie pięknie jak w internetowym katalogu? Nie szkodzi! W przypadku zakupów internetowych masz 14 dni na złożenie oświadczenia o rezygnacji z zakupu i dodatkowe 14 dni na odesłanie towaru dystrybutorowi. W sklepie stacjonarnym jesteś zdany wyłącznie na dobrą wolę sprzedawcy, ponieważ nie ma on obowiązku przyjęcia zwrotu.

Zastanów się, która forma przyniesie Ci więcej korzyści. Wybór miejsca zakupu biżuterii jest oczywiście kwestią indywidualną, ale warto dobrze przeanalizować jakie korzyści płyną z wyboru nowocześniejszej, internetowej formy zakupu.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz