Artykuł sponsorowany

Czy warto kupić mieszkanie pod wielkim miastem?

Czy warto kupić mieszkanie pod wielkim miastem?
Stolica kusi wszystkich innowacyjnością oraz szerokimi perspektywami. W dużym mieście łatwiej znaleźć prestiżowe szkoły, uczelnie, a później satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Młodzi ludzie coraz częściej i chętniej przeprowadzają się do Warszawy. Zmartwieniem są jednak ceny wynajmu oraz kupna mieszkań. Czy zamieszkanie pod miastem będzie tańszą alternatywą?

Dlaczego warto mieszkać pod dużym miastem?

Wiele pomniejszych miejscowości ma bardzo dobry dojazd do centrum. Niekiedy niewiele różni się on od dojazdu ze skrajnych warszawskich dzielnic, a ceny mieszkań są zdecydowanie niższe. Mieszkanie pod miastem może zagwarantować o wiele więcej spokoju i lepszy kontakt z przyrodą. Coraz więcej osób – w szczególności młodych – przenosi się na stałe do stolicy. Głównie w celach kształcenia oraz zarobkowych. Z tego powodu deweloperzy tacy jak Eko-Bud przygotowują oferty dostępne na kieszeń przeciętnego Polaka, który dopiero wkracza na ścieżkę dorosłego życia, poprzez wspieranie przez niezależny dział kredytowy.

Zalety podmiejskich mieszkań:

  • tani koszt przy jednocześnie szybkim dojeździe do dużego miasta;
  • spokój od miejskiego zgiełku;
  • możliwość spędzania wolnego czasu na łonie natury;
  • świeże, czyste powietrze;
  • obecność najważniejszych budynków.

Ostatni punkt jest niezwykle ważny, gdyż większość pomniejszych miejscowości posiada własne szkoły, przedszkola oraz przychodnie. Dzieci mogą uczęszczać do placówek, w których panuje rodzinna i bezpieczna atmosfera, a jednocześnie korzystać z wielkomiejskich atrakcji.

Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie?

Zakup mieszkania może okazać się wcale nie taki łatwy, zwłaszcza jeśli chcemy, aby było w dobrym stanie. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno mieszkania na rynku pierwotnym, a w przypadku podmiejskich wsi są one zazwyczaj atrakcyjne pod względem ceny. W dzisiejszych czasach osiedla na wsi są równie innowacyjne, co te budowane w centrum miast. Współcześni deweloperzy biorą pod uwagę nie tylko wygląd i estetykę, ale także bezpieczeństwo, komfort oraz ekologię.

Kupując mieszkanie, spytaj dewelopera o takie udogodnienia jak:

  • balkony, tarasy i piwnice przynależne do lokali;
  • garaże oraz ewentualne bezpłatne miejsca parkingowe;
  • prywatne place zabaw;
  • pobliskie atrakcje i ważne budynki (szkoły, parki, urzędy, przychodnie itd.).

Decyzji o kupnie mieszkania nie należy podejmować pochopnie, gdyż jest to inwestycja na lata. Zanim podpiszesz umowę, upewnij się, że jest ono dostosowane do Twoich oczekiwań i zapewni Ci wystarczająca ilość przestrzeni. Mieszkania zlokalizowane pod miastem są tańsze, dlatego wiele osób decyduje się na większy metraż, niż mogłoby sobie pozwolić w przypadku osiedli usytuowanych bliżej centrum.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz