Materiał Partnera

Czy warto korzystać ze skupu złomu i surowców wtórnych?

Czy warto korzystać ze skupu złomu i surowców wtórnych?

Wiele osób nie zastanawia się nad tym co się dzieje z odpadami po tym jak trafią na śmietnik. Codziennie korzystamy z napojów w butelkach, szklanych słoików oraz sprzętów elektronicznych, które po zużyciu się po prostu wyrzuca. Tymczasem złom oraz inne odpady można oddać na skup i jeszcze na tym zarobić. Takie działania przyczyniają się też do ochrony środowiska, dlatego korzystanie ze skupu przynosi wymierne korzyści dla wszystkich.

Co można kupić na skupie złomu?

Posiadacze samochodów z pewnością doceniają asortyment, który można znaleźć na skupie. Wiele osób oddaje tam samochody, których nie opłaca się naprawiać lub trudno znaleźć na nie kupca. Takie auta często posiadają wiele części, które mogą być ponownie wykorzystane i są w dobrym stanie, dlatego trafiają na powtórną sprzedaż. Na skupie złomu można więc znaleźć w atrakcyjnej cenie silnik oraz części eksploatacyjne, które nadają się do ponownego montażu. Ze skupu złomu korzystają również osoby, które szukają elementów zamiennych do sprzętu AGD i RTV, gdyż ich wymiana jest tańsza niż zakup nowego urządzenia.

Co można sprzedaż na skupie złomu?

Złom zazwyczaj nie kojarzy się zbyt pozytywnie i zarabianie na jego sprzedaży może nie wydawać się zbyt atrakcyjną opcją. Warto jednak pamiętać, że codziennie wyrzucamy do śmieci niepotrzebne odpady, które później i tak trafią na skup złomu i surowców wtórnych. Aby dorobić do domowego budżetu, wybraną kategorię odpadów można sprzedać na złom. Należą do nich metale kolorowe i surowce wtórne:

  • aluminiowe puszki,
  • makulatura,
  • samochód i jego części,
  • sprzęt AGD i RTV,
  • żeliwne kotły i piece,
  • klamki, okucia drzwi i okien,
  • przewody i kable,
  • plastikowe nakrętki od butelek,
  • szkło.

Skupy złomu takie jak ZŁOM I SUROWCE WTÓRNE PRZEDSIĘBIORSTWO TECHNICZNO - HANDLOWE Inż. Piotr Kowalski oferują również możliwość dojazdu do klienta, aby zabrać i przetransportować nagromadzone odpady na skup. Poza tym mają atrakcyjne ceny i wypłacają pieniądze do ręki.

Czego nie wolno sprzedać na skupie?

Mimo że recykling obejmuje wiele kategorii odpadów, przepisy prawne regulują to, czego nie można sprzedać na skupie. Można tu wymienić między innymi stare monety, mimo że wagowo ich cena jest wyższa niż w nominale, co dotyczy jednogroszówek. Skup złomu nie ma prawa także przyjąć części torów i trakcji kolejowej, studzienek kanalizacyjnych oraz znaków drogowych bez względu na to, jaką drogą zostały pozyskane. Ma to zapobiegać kradzieżom z powodu chęci zysku oraz możliwości stwarzania realnego zagrożenia, w przypadku sprzedaży pokrywy studzienki czy fragmentu szyn. Korzystanie ze skupu się opłaca, zarówno jeżeli chodzi o sprzedaż surowców, jak i zakup części zamiennych z rynku wtórnego w atrakcyjnej cenie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz