Materiał Partnera

Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną?

Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną?

W obecnych czasach coraz większą wagę przywiązujemy nie tylko do aranżacji wnętrza domu, ale także do jego funkcjonalności i energooszczędności. Sięgamy więc po wysokiej jakości materiały budowlane i technologie, które sprawiają, że komfort życia domowników wzrasta, a ceny jego użytkowania – maleją. Energooszczędny dom pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania, wpływa na nasze zdrowie i środowisko naturalne. A jaki wpływ na nasze samopoczucie ma prawidłowa wentylacja? Ogromne! Brak wentylacji prowadzi do złego nastroju lokatorów, problemów z wilgocią i do parowania szklanych powierzchni.

Wentylacja mechaniczna

W nowoczesnych domach mamy do czynienia z wyjątkowo skomplikowanym systemem izolacyjnym. Stosowana jest między innymi termoizolacja elewacji, fundamentów, stropu, dachu i komina. W tak szczelnym domu niezbędna jest nie tylko odpowiednia klimatyzacja, ale także wentylacja mechaniczna, która dobrze wpływa na cyrkulację powierza, temperaturę i poziom wilgoci. Warto także zaznaczyć, że wentylacja mechaniczna skutecznie filtruje groźne dla nas bakterie i zarazki, odprowadzając je na zewnątrz. Jeżeli zależy Ci na zaprojektowaniu i zamontowaniu klimatyzacji i wentylacji, skorzystaj z oferty renomowanej firmy, która cieszy się uznaniem klientów jak  Eko-Sept z Rudy Śląskiej. Firma kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Na czym dokładnie polega rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskaniem energii cieplnej. Proces ten polega na stałej wymianie zanieczyszczonego powietrza, dzięki zastosowaniu urządzenia zwanego rekuperatorem. Sprzęt ten kontroluje nawiewane powietrze i pobiera z niego część zgromadzonego ciepła. Oznacza to, że możemy zaoszczędzić nawet 30% energii! Jednak to nie koniec zalet rekuperacji – połączona z odpowiednim systemem klimatyzacji znacząco poprawia jakość powietrza, poziom temperatury i wilgotność. Wpływa tym samym na samopoczucie i zdrowie domowników. Inne jej zalety to między innymi: szybkie usuwanie  zapachów, eliminowanie roztoczy, wirusów i alergenów oraz brak konieczności otwierania okien.

Najlepszy czas na zainstalowanie rekuperacji

Najlepszym momentem na instalację rekuperacji jest etap budowania domu. Jednak także w już istniejących budynkach można zastosować system rekuperacji. Pamiętajmy, że najważniejszy jest wybór odpowiednich fachowców, którzy przygotują projekt i zajmą się instalacją urządzenia.

Opracowanie:
Ruda Śląska, Pasieczna 10
tel. 600 292 325
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz