Materiał Partnera

Czy warto inwestować w oryginalne tusze do drukarek?

Czy warto inwestować w oryginalne tusze do drukarek?

Materiały eksploatacyjne są niezbędnym elementem warunkującym działanie każdej drukarki. Przed każdym użytkownikiem sprzętu stoi wybór związany z zakupem komponentu oryginalnego lub zamiennika. Korzyścią przemawiającą za pierwszym produktem jest lepsza jakość wydruku. Jednakże są one bardzo drogie i nie każdy może sobie na to pozwolić. Dobre zamienniki również nie są złe. Czy warto zatem inwestować w oryginalne wyroby.

Jakie możliwości zapewniają tusze zamienniki?

W przypadku, gdy decydujemy się na zakup zamiennika, musimy znaleźć zaufanego dostawcę. Dobre produkty zapewniają zadowalającą jakość wydruku. Wyroby nie przechodzą tak restrykcyjnych testów, jak oryginalne artykuły, jednakże wiele z nich wyróżnia się dość dobrą wydajnością – podkreśla przedstawiciel firmy Elkon, która specjalizuje się w serwisie drukarek i innych urządzeń. Ważne jest jednak to, żeby materiały eksploatacyjne pochodziły ze sprawdzonego źródła.

Pierwsza konfrontacja: jakość wydruku

Oryginalne tusze do drukarek charakteryzują się najwyższą możliwą jakością wydruku. Nie ponosimy zatem żadnego ryzyka. Uzyskujemy gwarancję producenta wyrobu. Zamienniki natomiast najczęściej zapewniają dobrą jakość, która na pierwszy rzut oka jest nie do odróżnienia od tej, którą prezentuje oryginalny artykuł. Jednakże tutaj nigdy nie wiemy, na jaki produkt trafimy. Nie otrzymujemy gwarancji. Mogą zdarzyć się bowiem partie, które zapewnią gorszy zadruk.

Wydajność materiału eksploatacyjnego

Wydajność tuszów oryginalnych jest parametrem określonym przez producenta. I najczęściej jest ona zgodna z taką, którą otrzymujemy w rzeczywistości. W przypadku drugiej kategorii produktów może być różnie. Nie należy spodziewać się, że będzie ona lepsza od oryginalnego rozwiązania. Najczęściej jest bardzo podobna lub odrobinę gorsza.

Czy zamienniki mogą uszkodzić drukarkę?

Dobrej jakości zamienniki do drukarek nie stwarzają zagrożenia dla urządzenia. Jednakże korzystanie z nich sprawia, że tracimy gwarancję na drukarkę. Gdy dojdzie do awarii sprzętu i w trakcie naprawy serwisanci odkryją, że wykorzystywano nieoryginalne tusze, to wówczas gwarancja traci zasadność. W związku z tym takich produktów nie należy stosować do drukarek biurowych i drogiego sprzętu.

Kilka słów o tuszach zregenerowanych

Warto skorzystać z tuszów zregenerowanych. Jest to pośrednie rozwiązanie pomiędzy produktami oryginalnymi i zamiennikami. Możemy także samodzielnie dokonać procesu regeneracji. Jednakże w tej sytuacji musimy mieć pewność, że kartridż będzie poprawnie napełniony. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że takie zestawy mogą powodować obniżenie jakości i przyczynić się do konieczności wymiany głowicy drukującej.

Opracowanie:
Koszalin, Szczecińska 38D
tel. 94 342 52 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz