Materiał Partnera

Czy warto inwestować w kursy zawodowe?

Czy warto inwestować w kursy zawodowe?

Rynek pracy stawia duże wymagania. Mimo ogromnej liczby ogłoszeń coraz trudniej jest znaleźć pracę. Setki kandydatów na jedno stanowisko wcale tego nie ułatwiają. Dlatego warto mieć kartę przetargową, która wyróżni naszą osobę na tle innych. Tą kartą są bardzo często ukończone kursy zawodowe. Czy zatem warto w nie inwestować?

Kursy zawodowe a studia

Coraz częściej, mimo ukończonych studiów, absolwenci pozostają bez pracy. Główną tego przyczyną jest brak doświadczenia zawodowego. Paradoks polega na tym, że pracodawcy chcieliby zatrudniać osoby młode, ale z dużym doświadczeniem lub przygotowaniem zawodowym. Mimo wielu godzin nauki młodzi ludzie opuszczają mury uczelni bez praktycznego przygotowania. Program akademicki skupia się na teorii, ale nie pokazuje, jak ją wykorzystać w danym zawodzie.


Dlatego aplikując na konkretne stanowisko, absolwenci mają mniejsze szanse na otrzymanie posady niż osoba, która posiada już doświadczenie w wykonywaniu konkretnych obowiązków. Rozwiązaniem takiego problemu są właśnie kursy zawodowe. Skupiają się one na zadaniach praktycznych i analizują konkretne przykłady z życia wzięte. Bardzo często przebyte kursy mają dla pracodawców większe znaczenie niż kierunek studiów, który się ukończyło. Zwiększa to więc szanse na zatrudnienie, a na pewno na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Zalety kursów zawodowych

Jednak kursy zawodowe sprawdzą się nie tylko dla absolwentów uczelni wyższych, którym brakuje doświadczenia. Mogą w nich brać udział również osoby bez konkretnego wykształcenia, które chcą zdobyć nowe umiejętności lub się przekwalifikować. Kursy i szkolenia to także świetny sposób na to, aby podnieść kompetencje i umiejętności pracowników danej firmy. Kursy zawodowe mają wiele zalet, takich jak:


  • podniesienie kompetencji zawodowych;
  • pozyskanie nowych umiejętności;
  • możliwość przekwalifikowania zawodowego;
  • podniesienie morale pracowników;
  • skupienie się wyłącznie na praktycznych informacjach;
  • ćwiczenia praktyczne;
  • zaktualizowane informacje dotyczące poszczególnych procedur, np. w zawodach
  • związanych z księgowością czy handlem;
  • udokumentowanie zdobytych umiejętności.

Wybieraj specjalistów

Kursy i szkolenia to inwestycja w siebie. Warto podnosić swoje kompetencje, by stać się osobą bardziej atrakcyjną na rynku pracy. Jedną z firm organizujących różnorodne szkolenia zawodowe jest firma CTI Grupa Edukacyjna z Krakowa. Oferują oni kształcenie zarówno z obsługi kas fiskalnych, jak i bardziej specjalistyczne programy, które skupiają się np. na zarządzaniu finansami projektów sponsorowanych przez Unię Europejską.


Placówka CTI przeprowadza również szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników, takie jak kursy językowe, motywowania pracowników czy odpowiedniego przeprowadzania rekrutacji. Zakończenie kursu prowadzonego przez CTI Grupa Edukacyjna udokumentowane zostaje przyznaniem certyfikatu potwierdzającego nabycie nowych umiejętności. Wszelkie informacje o cenach i terminach można uzyskać na stronie firmy albo kontaktując się z pracownikami telefonicznie lub mailowo.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz