Materiał Partnera

Czy warto inwestować w budowę studni głębinowej i ile to kosztuje?

Czy warto inwestować w budowę studni głębinowej i ile to kosztuje?

Przydomowa studnia głębinowa to alternatywne źródło wody użytkowej, która zwykle pobierana jest z sieci wodociągowej. Pionowe ujęcie sięga głębszych warstw wodonośnych. Szerokość i głębokość studni ustalana jest indywidualnie z każdym inwestorem. Sprawdź, jakie są koszty takiej inwestycji i czy rzeczywiście warto posiadać alternatywne źródło wody na własnej posesji.

Koszt budowy studni głębinowej

Ostateczny koszt budowy studni głębinowej uzależniony jest od wielu indywidualnych czynników. Firmy specjalizujące się w tego typu pracach swoją wycenę zwykle uzależniają od średnicy i głębokości studni oraz od lokalizacji. Do ceny odwiertu i montażu należy także doliczyć koszt zakupu pompy głębinowej oraz zbiornika hydroforowego. Warto jednak podkreślić, iż kryterium ceny nie powinno być najważniejszym wyznacznikiem. W przypadku takiej inwestycji głównie należy kierować się jakością wykonania. Wyłącznie studnia zaprojektowana w odpowiedni sposób pod względem wydajności i wybudowana w oparciu o najwyższe standardy będzie bowiem spełniała swoją podstawową rolę.

Czy budowa studni głębinowej ma sens?

Studnia głębinowa to opłacalne rozwiązanie, jeśli oczywiście zostało ono dobrze zaplanowane. Z tego też względu warto podjąć współpracę ze sprawdzoną firmą, jak np. przedsiębiorstwo Studnie Hydrosfera Sp. z o.o., która posiada wieloletnie doświadczenie w branży, a do realizacji powierzonych zadań wykorzystuje wyłącznie nowoczesny sprzęt. Posiadanie studni na własnej działce to doskonała alternatywa dla osób, które chcą oszczędzić na rachunkach z uwagi na duży pobór wody w okresie rozliczeniowym oraz idealne wyjście dla inwestorów, którzy nie mają możliwości podłączyć się do sieci wodociągowej z uwagi na jej brak lub zbyt wysoki koszt poprowadzenia przyłącza. Jest to też świetne rozwiązanie dla osób, które w okresie letnim podlewają ogródki i trawniki. Studnia głębinowa pozwala także zyskać pełną niezależność od przerw w dostawie wody. Obniżone ciśnienie i wszelkiego rodzaju awarie nie wpływają wówczas na komfort mieszkańców. 

 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz