Materiał Partnera

Czy warto decydować się na kupno laptopa składanego?

Czy warto decydować się na kupno laptopa składanego?

Wbrew pozorom najlepsi informatycy nie pracują na sprzęcie oferowanym przez najlepsze koncerny komputerowe świata. Wielokrotnie ich laptopy, czy zestawy PC, są przez nich tworzone z doskonale wyselekcjonowanych części. Dzisiaj wśród mnogości ofert i promocji sieciowych sklepów, klienci zapominają o tym, że popularne jeszcze kilka lat temu „składaki”, wyróżniały się swoją niską ceną, a wysoką jakością. Doceniali to między innymi gracze. Dowiedz się, czy dzisiaj jest to działanie opłacalne.

Laptop ze sklepu vs sprzęt składany – cena

Wysokiej jakości laptopy z dobrym procesorem, kartą graficzną umożliwiającą obsługę nowszej generacji gier i matrycą pozwalającą uzyskać obraz o wysokiej rozdzielczości, kosztują w sklepach sieciowych od 2000 do ponad 4000 złotych. Wiele z tych produktów swoje wysokie koszty wiąże jednak głównie z przynależności do marek takich, jak HP, ACER, ASUS, LENOVO, czy też DELL. Oczywiście kupno takiego sprzętu jest opłacalne, ponieważ zagwarantuje nam sprawne funkcjonowanie nawet na kilka długich lat. Tu warto przejść do laptopów składanych. Dobrze przygotowany sprzęt, przez wykwalifikowanego i doświadczonego programistę oraz informatyka/elektryka/teletechnika, pozwoli na równie długą eksploatację na najwyższym poziomie, ale za to przy znacznie niższej cenie! Składane laptopy o znacznie wyższych parametrach technicznych, niż te które znajdziemy na półkach sklepowych, mogą kosztować nawet tylko 1500 złotych. Niska cena generowana jest między innymi dzięki wykorzystaniu używanych części – używane nie znaczny jednak uszkodzone, czy o gorszej jakości.

Selekcjonowanie podzespołów, akcesoriów itp.

Przy tworzeniu laptopów składanych, bardzo ważne jest to, aby dokładanie wybrać nawet najmniejsze elementy, które muszą ze sobą idealnie współgrać. Dzisiaj często cena – jak już wspomniano – jest obniżana dzięki częściom używanym. Ich wysoka jakość wiąże się zaś z tym, iż najczęściej pochodzą one ze sprzętów poleasingowych, lub tych uszkodzonych nawet w pierwszych miesiącach od zakupu. Często bowiem upadek komputera przenośnego z wysokości, doprowadza do jego trwałego zniszczenia, co nie oznacza jednak brak skutecznego recyklingu elementów w 100% sprawnych. Dzisiaj na rynku działają zatem specjalistyczne sklepy, które oferują części do laptopów, komputerów, czy też tabletów, obsługując klientów indywidualnych, a także biznesowych – pracownie informatyczne itd. Polecanym podmiotem jest zatem sklep internetowy Abcdeal, gdzie można zakupić wysokiej jakości matryce, obudowy, kable łączące, gniazdka, płyty główne, pamięć RAM, karty graficzne, napędy, moduły LED, inwentery, dyski twarde i wiele innych podzespołów. Firma posiada również całkowicie nowe części od sprawdzonych oraz uznanych producentów!

Opracowanie:
Ochaby Wielkie, Zawodzie 29
tel. 601 415 357
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz