Materiał Partnera

Czy wanna z hydromasażem może stać na zewnątrz?

Czy wanna z hydromasażem może stać na zewnątrz?

Marzyłeś kiedyś o kąpieli w wannie we własnym ogródku? Dodajmy – w wannie z hydromasażem, która po całym dniu pracy pozwoli ci się zrelaksować, poprawi samopoczucie, a przy okazji ujędrni i nawilży skórę. Obrazki rodem z amerykańskich filmów czy teledysków muzycznych wcale nie są fikcją. Również ty możesz zostać posiadaczem takiej wanny. A to wszystko z piękną obudową.

Co jest potrzebne do umieszczenia wanny na zewnątrz?

Przymierzając się do umieszczenia wanny z hydromasażem na zewnątrz, czyli np. w ogrodzie, warto pomyśleć od razu o projekcie przydomowego SPA. Dzięki odpowiedniej infrastrukturze można bowiem cieszyć się całorocznymi kąpielami z bąbelkami. Wanna z hydromasażem, która ma spełniać swoje funkcje i prawidłowo działać na zewnątrz domu, wymaga zasilania elektrycznego, podłączenia do węzła chłonnego, a także odpływu kanalizacyjnego. Warto zatem wybrać taką, która będzie charakteryzować się odpowiednią izolacją termiczną, dzięki czemu będzie można zminimalizować wydatki na energię.

Niemniej istotną kwestią przy takim projekcie jest utrzymanie czystości, aczkolwiek obecne wanny z hydromasażem posiadają specjalne systemy, które automatycznie dezynfekują wodę. Wystarczy tylko zaprogramować je na właściwy tryb pracy według zaleceń producenta. Mimo wszystko należy pamiętać o stosowaniu preparatów, których celem jest powstrzymanie rozwoju glonów oraz osadzania się kamienia. Wodę można uchronić przed zanieczyszczeniem (oraz wyziębieniem) również poprzez zastosowanie specjalnej przesłony.

Kilka pomysłów na przydomowe SPA

Oprócz wymagań technicznych instalacja wanny z hydromasażem na zewnątrz wymaga także wyboru odpowiedniej lokalizacji. Najprostszym sposobem jest umieszczenie jej na powierzchni tarasu, ale można ją osadzić tak, by równała się z jego poziomem. W obu przypadkach bardzo ważne jest zadaszenie wanny, które może być zarówno całoroczną konstrukcją, jak i składanym parasolem. Warto zadbać o tzw. „otoczkę”, czyli dobrać ulubione meble z ratanu, zainstalować dodatkowe oświetlenie lub dobudować kominek, który zimą będzie stanowił bardzo klimatyczny element zewnętrznego SPA. W takim miejscu nie może również zabraknąć roślin, które działają uspokajająco na organizm.

Większy teren oznacza większe możliwości, dlatego jeśli ktoś dysponuje większą powierzchnią, polecam umieszczenie wanny z hydromasażem w głębi ogrodu i obudowanie jej altaną, aby stworzyć strefę intymności – zachęca ekspert z firmy German Shop, która oferuje swoim klientom m.in. instalację niemieckich systemów SPA.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz