Materiał Partnera

Czy w taksówkach można płacić kartą?

Czy w taksówkach można płacić kartą?

Płatność kartą w taksówce do niedawna wydawała się niemożliwa. Było to o tyle uciążliwe, że wraz z rozwojem technologii coraz rzadziej posługujemy się gotówką. Możliwość płacenia kartą w sklepach, restauracjach czy innych lokalach usługowych sprawia, że często po prostu nie mamy przy sobie pieniędzy, co do tej pory uniemożliwiało skorzystanie z taxi. Dzisiaj na szczęście możliwość płacenia kartą za przejazd taksówką.

Płatność kartą w taksówce

Coraz więcej korporacji taksówkarskich umożliwia swoim klientom bezgotówkowe opłaty za przejazd. Trend ten – jak wiele innych – zawitał do nas z Zachodu, gdzie tego typu transakcje są na porządku dziennym. W Polsce płatności kartą na dobre zakorzeniły się w sklepach czy restauracjach, a ostatnio zawitały w branży transportowej, właśnie w taksówkach. Jak odbywa się taka płatność i jak znaleźć odpowiednią taksówkę? Na te pytania odpowiada przedstawiciel Radio Taxi „Dwójki” z Krakowa: 

Do przeprowadzenia płatności bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej niezbędny jest specjalny terminal. W taksówkach wyposażonych w tego typu urządzenie zapłacimy za kurs do 50 zł zbliżeniowo, czyli bez konieczności wprowadzania numeru PIN. Za kurs zapłacimy dokładnie tyle, ile wskazuje taksometr i taką kwotą zostanie obciążone nasze konto. Informacje o możliwości płacenia kartą w taksówce znajdziemy np. na stronach internetowych. Warto pamiętać, by zamawiając taksówkę zaznaczyć, że będziemy płacić kartą, dzięki czemu podjedzie po nas samochód wyposażony w terminal.

Bezgotówkowo – szybko i bezpiecznie

Transakcje bezgotówkowe to bezpieczeństwo dla pasażera, który nie musi nosić przy sobie pieniędzy. Przede wszystkim to jednak wygoda – nie tracimy czasu na poszukiwanie bankomatu i wypłacanie pieniędzy. To idealna opcja dla osób, które chcą wrócić do domu z imprezy, podróżujących z i na lotniska, a także przemieszczających się po mieście w celach biznesowych. Nic więc dziwnego, że klienci oczekują możliwości płacenia kartą w taksówkach. Warto przy tym zauważyć, że karty płatnicze to nie jedyny sposób na bezgotówkowe zapłacenie za kurs. Do tego dochodzą bowiem coraz bardziej popularne ostatnio aplikacje mobilne, umożliwiające zarówno zamówienie, jak i od razu opłacenie kursu przez specjalne oprogramowanie instalowane w telefonie komórkowym. Dzięki temu tylko za pomocą smartfona znajdziemy i zamówimy taksówkę w dowolne miejsce i dokonamy bezgotówkowej płatności posługując się podpiętą do aplikacji kartą płatniczą. To szybki i wygodny sposób na podróżowanie po mieście.

Oceń artykuł (3)
4.3
Komentarze
Dodaj komentarz