Artykuł sponsorowany

Czy stać nas na adwokata?

Czy stać nas na adwokata?

Honorarium dla kancelarii adwokackiej uzależnione jest od nakładu pracy, charakteru sprawy i wybranej formy współpracy. Adwokat podchodzi do interesanta „po ludzku”, więc zazwyczaj wyraża zgodę na ustalenie wynagrodzenia ryczałtowego. To sprawia, że chętnie korzystamy z pomocy adwokata. Bez mecenasa możemy przegrać proces, bo firma czy instytucja zawsze pojawia się w sądzie ze swoim prawnikiem.

Jak wygrać sprawę w Sądzie?

Sprawa sądowa przeraża każdego z nas. Znacznie łatwiej udać się na rozprawę z adwokatem. Prawnik zna się na przepisach i paragrafach. Adwokat znając prawo podpowie co mamy mówić, a w jakich kwestiach milczeć. Występując sami w sądzie, możemy się pogrążyć w lawinie zbędnych słów i przegrać sprawę. Jeśli druga strona pojawi się z adwokatem, będzie zadawał wiele pytań i proces/sprawa może zakończyć się dla nas niepomyślnie. W sprawach  rozwodowych, alimentacyjnych, spadkowych, odszkodowawczych czy karnych dobrze poradzić się prawnika. Właściciele firm doceniają adwokatów, bo wiedzą, że dobry prawnik jest na wagę złota.

Jakie usługi prawne oferuje Kancelaria Adwokacka?

Dobry adwokat jest ekspertem od prawa. Podchodzi uczciwie wobec swoich klientów, jest godny zaufania i cechuje się empatią. Nie znaczy, że wygrywa każdą sprawę, ale robi wszystko, żeby wywalczyć w sądzie jak najwięcej dla swojego klienta. Z każdą sprawą możemy wybrać się m. in. do Kancelarii Adwokackich Michała i Stefani Płociców w Koszalinie, które udzielają profesjonalnej pomocy prawnej. Zaufajmy prawnikom, bo zawsze pomogą. Obsługa prawna klientów indywidualnych w Kancelarii polega w szczególności na zastępstwie procesowym przed sądami cywilnymi oraz udzielaniu porad prawnych, a w szczególności:

Prawo cywilne

  • rzeczowe: ochrona posiadania, ochrona własności, zniesienie współwłasności, zasiedzenie, podział do użytkowania, służebności, budowa na cudzym gruncie, uzgodnienia treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym, obrót nieruchomościami itp.
  • zobowiązań: o zapłatę, odszkodowania związane z wypadkami komunikacyjnymi, szkody osobowe i majątkowe,
  • spadkowego: stwierdzenie nabycia spadku, podział spadku, zachowek itp.,
  • rodzinnego: rozwody, podziały majątku, ustanowienie rozdzielności majątkowej, władza rodzicielska, kontakty rodziców z dziećmi, alimenty, ustalenie rodzicielstwa.

Prawo karne:

  • w postępowaniach przygotowawczych przed prokuratorem,
  • obrona przed sądem w sprawach karnych,
  • reprezentowanie pokrzywdzonych  -  oskarżycieli posiłkowych – jako ich pełnomocnik,
  • reprezentowanie skazanych w sprawach o warunkowe zwolnienia i przerwy w odbywaniu kary,
  • występowanie w sprawach o zezwolenie na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz