Materiał Partnera

Czy sesja ślubna jest potrzebna?

Czy sesja ślubna jest potrzebna?

Naturalnym punktem w zmaganiach ślubno-weselnych jest sesja ślubna. Uwagę przyszłych Państwa Młodych przykuwają zdjęcia z plenerów, które mają za zadanie wywołać efekt zaskoczenia i zachwytu. Sesja ślubna jest dla Młodych i ma stanowić przede wszystkim pamiątkę na dalsze lata. Wiele przyszłych małżeństw zastanawia się, czy w ogóle ją robić. A jeśli tak, to kiedy.

Sesja ślubna – kiedy ją zrobić?

Zasada jest jedna – im szybciej, tym lepiej. A najlepiej w dniu ślubu. Nigdy już nie uda się odtworzyć tych emocji, które towarzyszą w dniu ślubu. To jedyny i niepowtarzalny moment, żeby sesja ślubna odbyła się zupełnie spontanicznie, z emocjami i ze wszystkim tym, co towarzyszy Państwu Młodym w dniu ślubu. I to absolutnie nie wyklucza tego, żeby w późniejszym czasie pojechać na kilkugodzinny plener i poświęcić na zdjęcia tyle czasu, ile będzie potrzeba. Ważna jest relacja pomiędzy fotografem i Młodymi, która będzie widoczna na zdjęciach. Dlatego ważne jest robienie przerw, rozmowa oraz wcześniejsze ustalenie oczekiwań.  Sesja ślubna ma być przyjemnością, a nie koniecznością. Plener w innym dniu ma tą przewagę na sesją w dniu ślubu, że jest robiony na spokojnie, bez pośpiechu. Plener również powinno się robić jak najszybciej po ślubie, nie później niż 2-3 tygodnie po uroczystości.

Wybór miejsca na sesję

Mało atrakcyjne zdjęcia studyjne odeszły do zasłużonego lamusa, a ich miejsce zajęły zdjęcia w plenerze, dające niezliczoną ilość możliwości i oryginalnych pomysłów. Każde miejsce na sesję ślubną jest dobre, ale najlepsze jest to, gdzie Państwo Młodzi dobrze się czują. Warto z wyprzedzeniem zastanowić się nad wyborem miejsca. Należy jednak pamiętać, że w konkretnym miejscu każdy będzie się inaczej prezentował. Oznacza to, że zdjęcia zrobione w tym samym miejscu, w którym fotografowała się siostra, przyjaciółka czy znana celebrytka, niekoniecznie będą tak samo dobrze wyglądać. Nie warto też kierować się modą i jechać zrobić fotografie w miejsce, które nas nie oczaruje. Wystarczy ulubione miejsce, z którym łączą się miłe wspomnienia. Decydując się na plener jako miejsce do sesji ślubnej, prócz klasycznych ujęć, warto wprowadzić również te spontaniczne, zabawne, kreatywne.

Jak urozmaicić swoją plenerową sesję ślubną?

Idealnym motywem urozmaicającym zdjęcia będzie to, co na co dzień urozmaica życie Młodych. Może to być piknik na trawie, sesja przed teatrem czy kinem, wypad w góry lub zdjęcia ze zwierzętami. Może wypad na wieś lub do stadniny koni? Albo zdjęcia na tle zabytkowych aut lub motocykli? Zdjęcia mogą się też obyć bez wszystkich gadżetów i dodatków. Wystarczy ślubny bukiet i nic więcej nie potrzeba.
Najważniejsze, by na sesji ślubnej pojawić się z dobrym nastawieniem i motywacją do zdjęć. Każdy grymas i niezadowolenie będą widoczne na fotografiach, a przecież mają one stanowić pamiątkę na długie lata

Opracowanie:
Katowice, bpa Bromboszcza 17 lok. 36
tel. 531 633 331
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz