Artykuł sponsorowany

Czy prywatny detektyw może założyć podsłuch?

Czy prywatny detektyw może założyć podsłuch?

Obecnie podsłuchy dostępne są dla każdego. Kiedyś tego typu narzędzia były zarezerwowane wyłącznie dla służb mundurowych i agentów wywiadu. Ci ostatni chętnie wykorzystywali technologię, by uzyskać przewagę nad przeciwnikiem. Jest to optymalne narzędzie w rękach detektywa, a ze względu na ich rozmiar, można je łatwo schować i pozwalają uzyskać dostęp do tajnych informacji.

Podsłuch — czy jest legalny?

Wśród upoważnionych organów, które mogą korzystać z tego typu udogodnień jest Policja, ABW, CBA, Straż Graniczna, Wywiad Skarbowy, Służba Wywiadu Wojskowego, Agencja Wywiadu. Aby założyć podsłuch, musi być zgoda na tego typu działanie od prokuratora, albo sądu. Detektyw nie jest upoważniony do korzystania z podsłuchu, odpowiedzialność karna jest ogromna. Może utracić prawa do wykonywania zawodu, albo czeka go pozbawienie wolności. Posługiwanie się nagraniami wykonanymi przez inną osobę, w żadnym wypadku nie mogą być wykorzystane w postępowaniu sądowym.

Czy detektyw może nam pomóc w instalacji podsłuchu?

Detektywi mają doświadczenie w lokalizowaniu zainstalowanych urządzeń podsłuchowych. Jeśli więc masz podejrzenia, że ktoś z twoich najbliższych, albo osoba zupełnie obca, zainstalowała takie urządzenie w twoim mieszkaniu, miejscu pracy, samochodzie czy telefonie, to właśnie prywatny detektyw jest osobą, która Ci pomoże. O ile śledczy nie może instalować podsłuchów, o tyle może to zrobić każdy z nas w swoim mieszkaniu, samochodzie czy miejscu pracy.

Jeżeli chcemy założyć podsłuch, to warto skonsultować się z detektywem, przykładowo z firmą Search. Być może istnieją inne, znacznie mniej ryzykowne i bezpieczniejsze sposoby na pozyskanie ważnych informacji, które mogą być świetnym dowodem w sądzie, bez posuwania się do naruszenia prawa. Skorzystanie z usług profesjonalisty pomoże nam uniknąć nieprzyjemności oraz dodatkowego stresu. Wszystko zależy od powagi naszej sytuacji i od tego jak trudno jest zdobyć odpowiednie dowody.

Opracowanie:
Poznań, Milczańska 3
tel. 665 451 770
Oceń artykuł (0)
0.0