Artykuł sponsorowany

Czy produkty garmażeryjne są zdrowe?

Czy produkty garmażeryjne są zdrowe?

Wyroby garmażeryjne są dzisiaj w Polsce niebywale popularne. Nie tylko kupują je zapracowane osoby czy też studenci. Coraz chętniej wypełniają one również stoły podczas imprez okolicznościowych. Zamówienia wprost u producentów składają też firmy cateringowe. Czy jednak dania garmażeryjne są tak samo zdrowe, co pyszne?

Wyroby garmażeryjne? Tylko od sprawdzonych producentów

Wyroby garmażeryjne to gotowe pakowane dania mięsne, mączne, a także rybne i warzywne. Najlepsi producenci na rynku tworzą zatem opakowania wypełnione domowymi pierogami, wszystkimi rodzajami popularnych w Polsce zup, sałatkami, pieczonymi kurczakami czy też krokietami. Nie ma w zasadzie dania, które nie mogłoby zostać produktem garmażeryjnym. Nie zawsze jednak walory smakowe i poziom skomplikowania potrawy idą w parze z wartościami odżywczymi. Niestety mrożonki nie cieszą się pod kątem zdrowotnym dobrą sławą. Jest to jednak krzywdzące dla wielu producentów, którzy stosują takie modele pracy, aby ich wyroby były wysokiej jakości.

Co zatem wpływa na pozytywną ocenę wyrobów garmażeryjnych? Przede wszystkim powinny one wyróżniać się:

  • krótkim terminem ważności (wskazuje to na brak zawartości substancji sztucznych wydłużających czas do ostatecznego spożycia),
  • brakiem w składzie dużej ilości ulepszaczy i konserwantów,
  • pakowaniem hermetycznym,
  • przygotowaniem ze specjalnie wyselekcjonowanych mięs, warzyw, owoców,
  • obliczonym i jasno wskazanym indeksem wartości odżywczych,
  • wskazanym sposobem przechowywania produktu (warto zwracać uwagę na to, czy sklep, oferujący wyroby garmażeryjne przestrzega wskazań producenckich).

Przestrzeganie wskazań producentów

Zważywszy na fakt, iż wyroby garmażeryjne są chłodzone lub mrożone, należy szczególną uwagę zwracać na sposób ich przechowywania, a także przyrządzania. Tacy producenci zdrowej i pełnowartościowej garmażerii jak marka ZARÓD, zawsze przygotowują szczegółowe opisy. To one określają, w jakiej temperaturze należy przechowywać produkt i przez jaki czas. Dla zachowania własności odżywczych garmażerii istotne jest także podążanie za wskazówkami, które dotyczą przygotowywania potrawy. Jeśli producent rekomenduje pieczenie zamiast odgrzewania w mikrofalówce, należy się do wskazania zastosować. Należy przestrzegać czasu gotowania/pieczenia/podgrzewania oraz temperatury, jakie ma określone danie uzyskać.

W 90% przypadków bezpieczną temperaturą, którą należy osiągnąć przy przyrządzaniu produktów garmażeryjnych, jest min. 75 stopni Celsjusza. Zależy to jednak o rodzaju potrawy. Pamiętać trzeba bowiem, że wiele gotowych dań to sałatki, surówki, a także półprodukty do dalszego przygotowania. Tak jest często z potrawami rybnymi. Wtedy główną uwagę trzeba skupić na podanym terminie ważności oraz dniu wypuszczenia z zakładu produkcyjnego. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz