Materiał Partnera

Czy podczas remontu lub przeprowadzki przyda nam się przyczepa?

Czy podczas remontu lub przeprowadzki przyda nam się przyczepa?
W wielu sytuacjach, takich jak zmiana mebli czy przeprowadzka, sam samochód nie wystarczy. Alternatywa, czyli skorzystanie z usług specjalistycznych firm przewozowych, może natomiast wiązać się ze sporym wydatkiem. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zatem być wynajem przyczepy do samochodu, która znacznie ułatwi pracę, a nie zrujnuje przy okazji domowego budżetu.

Do czego może przydać się przyczepa?

Przeprowadzając remont lub zmieniając mieszkanie, zawsze musimy w jakiś sposób przenieść wiele ciężkich przedmiotów. W pierwszym przypadku są to najczęściej śmieci, które należy odpowiednio zutylizować. Druga sytuacja natomiast wymaga od nas przewiezienia mebli oraz sprzętu AGD. W obu przypadkach samochód może okazać się za mały – chyba że dysponujemy wozem dostawczym. Taki jednak zarezerwowany najczęściej jest dla firm, które każą płacić sobie za usługę niemałe pieniądze. Korzystając z wynajmu przyczepy, oszczędzamy zarówno czas, jak i gotówkę.

Materiały budowlane, śmieci, meble, sprzęt RTV oraz AGD – aby to wszystko przewieźć, wystarczy nam niewielka przyczepka. Istnieje możliwość jej kupna, jednak bardziej opłacalne może okazać się wynajęcie na dany moment – oczywiście, o ile przewozimy duże gabarytowo przedmioty jedynie sporadycznie. Z taką usługą może pomóc firma Radex, która na co dzień zajmuje się wypożyczaniem przyczep i autolawet. To korzystniejsza oferta, niż wynajem całej firmy transportowej, zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym – to my decydujemy, kiedy chcemy dokonać przeprowadzki czy wywozu śmieci.

O czym należy pamiętać, wynajmując przyczepę?

Holowanie przyczep jest dość skomplikowane pod względem prawnym. W większości przypadków wystarczy mieć prawo jazdy kategorii B, jednak istnieje pewna podgrupa, do której potrzebne będą wyższe uprawnienia. Zgodnie z polskim prawem, jeśli masa całkowita przyczepy nie przekracza 750 kg – co nam w zupełności wystarczy do prac, o których zostało wspomniane powyżej – możemy poruszać się z nią, mając te same uprawnienia, co na samochód osobowy. 

Musimy pamiętać, że zestaw (samochód i przyczepka lekka) nie może przekraczać 4250 kilogramów. Jeśli natomiast sama przyczepa waży więcej, dopuszczalna masa całkowita zestawu zmniejsza się do 3,5 tony. Chcąc ciągnąć większe przyczepki, musimy już mieć prawo jazdy kategorii B+E lub dodatkowy wpis B96 na naszym blankiecie. Oczywiście, nawet poruszając się jedynie z przyczepą lekką, powinniśmy pamiętać, że takim zestawem pojazdów jeździ się inaczej, niż samym samochodem – to szczególnie ważne podczas pokonywania zakrętów. Nim wyruszymy w dalszą podróż, powinniśmy więc potrenować w bezpiecznym miejscu.
Opracowanie:
Warszawa, Modlińska 146a
tel. 502 270 449
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz