Artykuł sponsorowany

Czy płyta włókno-cementowa sprawdzi się pod względem estetycznym?

Czy płyta włókno-cementowa sprawdzi się pod względem estetycznym?
Płyty włókno-cementowe to jeden z najdłużej wytwarzanych rodzajów pokryć dachowych. Produkt ten przez szereg lat udowodnił swoją wartość techniczną, choć trzeba uczciwie przyznać, iż z jego estetyką bywało bardzo różnie. Taki stan rzeczy znacząco się zmienił, a nowoczesna Eurofala przyciąga swoim wyglądem, czego najlepszym dowodem jest fakt, że stosuje się ją nie tylko na obiektach rolniczych i przemysłowych, ale także na prywatnych. Co konkretnie warto wiedzieć na ten temat?

Eurofala w nowym wydaniu


Wygląd charakterystycznej fali, jaką można zaobserwować na płytach włókno-cementowych, zaprojektowany jest z myślą o tym, aby jak najprecyzyjniej imitować estetykę dachówek konwencjonalnych. Sprawia to, że z większej odległości oba rodzaje pokryć są wręcz nie do rozróżnienia. Jak się okazuje, większego problemu nie stanowią również wkręty montażowe, za których pomocą płyty mocowane są do stelażu z drewnianych lub stalowych łat. Dla zwiększenia estetyki elementy tego typu są dostępne w dokładnie takich samych kolorach, w jakich wytwarzana jest Eurofala.

Dzięki takiemu rozwiązaniu łebki wkrętów stają się znacznie mniej widoczne, a co za tym idzie, nie zaburzają wyglądu całości. Doskonały wygląd płyt falistych wynika także z właściwości samego materiału, jakim jest włókno-cement. Mamy tutaj do czynienia z produktem, który doskonale radzi sobie z oddziaływaniem warunków atmosferycznych takich jak m.in. wilgoć oraz promienie ultrafioletowe. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Ważna kwestia dodatków funkcyjnych


Nowoczesna Euforala projektowana i produkowana jest jako rozwiązanie systemowe. Co to oznacza z punktu widzenia inwestora, któremu zależy na doskonałym wyglądzie połaci dachowej? Nie mniej, nie więcej niż to, że poza płytą podstawową, w ofercie znajdują się specjalistyczne akcesoria. Mowa tutaj przede wszystkim o gąsiorach kalenicowych, które dostępne są zarówno w wersji kątowej, jak i stożkowej, o gąsiorach początkowych, elementach przeznaczonych do wykończenia linii okapu oraz o odpowiednio wyprofilowanych wiatrownicach.

Jak podkreślają specjaliści z firmy Cetonit, ilość oraz precyzja wykonania nowoczesnych dodatków systemowych sprawiają, że współcześnie Eurofala z powodzeniem wykorzystywana jest w budownictwie przemysłowym oraz mieszkaniowym. Ewentualne rozterki dotyczące wyglądu połaci dachowej z pewnością można uznać za nieaktualne. Nowoczesne płyty włókno-cementowe znacząco różnią się od technologii, z jaką spotykano się jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz