Materiał Partnera

Czy opłaca się naprawiać komputer?

Czy opłaca się naprawiać komputer?

Twój laptop przestał działać? Komputer uległ awarii? A może denerwuje Cię powolna praca sprzętu? Z pewnością przeszukujesz już sklepy internetowe i zastanawiasz się nad kupnem nowego komputera. Ale czy brałeś pod uwagę jego naprawę? Czy w ogóle warto oddawać go do serwisu? Zastanówmy się nad tym wspólnie! 

Drobnostka!

Przyznaj się sam przed sobą – nie znasz się na komputerze i nie wiesz, co jest przyczyną awarii. Zamiast więc przeszukiwać fora internetowe w nadziei, że znajdzie się wskazówki dotyczące jego naprawy, udaj się do serwisu, który zajmuje się diagnozą sprzętu komputerowego. Dowiesz się, czy naprawa jest w ogóle możliwa. Może być to poważna albo też i  błaha usterka, która z pomocą doświadczonego informatyka zostanie bez problemu usunięta.

Zajrzyj do swojego portfela

Nie okłamujmy się – na dobry komputer będziesz musiał wydać kilka tysięcy. Nie każdego stać na taki wydatek. Oddaj sprzęt w ręce fachowców, którzy powiedzą Ci jakie części wymagają wymiany i na ile złotych szacują naprawę. Być może okaże się, że będziesz musiał wydać dużo niższą kwotę niż ta odłożona na planowany zakup. 

Twój komputer, Twoja twierdza

Nasza pamięć z czasem zaczyna szwankować – zapominamy minione wydarzenia i ludzi. Na całe szczęście zawsze możemy zajrzeć do naszej przenośnej pamięci – komputera. To przecież tam zbieramy wszystkie zdjęcia czy filmiki robione na każdym etapie naszego życia. Kolekcjonujemy też muzykę, filmy, e-booki oraz archiwizujemy ważne dokumenty. Pod tym względem warto zainwestować w naprawę starego sprzętu, a co najmniej odzyskać dane, które się na nim znajdują.

Siła przyzwyczajenia

Inny ekran, inna klawiatura i brak rysy, którą zrobiłeś przez nieuwagę… Nie jesteś gotowy na zmianę sprzętu? Całkowicie to rozumiemy, gdyż też nie lubimy rozstawać się z rzeczami po wielu latach wygodnego użytkowania. Dlatego jeśli nie chcesz niczego zmieniać, a już na pewno nie wyobrażasz sobie personalizowania swojego laptopa od nowa, udaj się do serwisu. Stare nie znaczy gorsze!

To jak – kupujesz nowy komputer czy naprawiasz stary? Być może po prostu masz ochotę na zmianę i lubisz technologiczne nowinki. Wtedy nie myśl dłużej – idź do sprawdzonego sklepu komputerowego i wybierz najlepszy model. Jeśli jednak nie chcesz rozstawać się ze swoim sprawdzonym sprzętem lub nie stać Cię na zakup nowego, koniecznie udaj się do serwisu cieszącego się dobrymi opiniami. Martwisz się, że długo pozostaniesz bez dostępu do komputera? Niepotrzebnie – szacowany czas naprawy  w IT DESIGNE to 7  dni roboczych lub 20, gdy praca okaże się bardziej czasochłonna.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz