Materiał Partnera

Czy oklejanie aut jest skutecznym narzędziem marketingowy?

Czy oklejanie aut jest skutecznym narzędziem marketingowy?
Wielu przedsiębiorców decyduje się na oklejanie firmowych samochodów. Obecnie mogą to być nie tylko proste napisy, ale również całe grafiki przedstawiające charakter i cel firmy. Zabieg ten uznaje się za jedno ze skuteczniejszych narzędzi marketingowych, które wiążą się ze stosunkowo niedużym, jednorazowym wydatkiem. Jakie są jego największe zalety i czy faktycznie się sprawdza?

Oklejony samochód – mobilna reklama

Co do skuteczności reklamy nie ma najmniejszych wątpliwości – nie tylko przykuwa spojrzenia, ale ma również bardzo duży zasięg. Które auta warto oklejać? Przede wszystkim te, które najwięcej kursują w obrębie miejscowości, gdzie funkcjonuje dana firma. Mogą to być nie tylko firmowe samochody dostawcze, ale także prywatne auta właścicieli.

Największe zalety oklejenia samochodu:

  • ciągła prezentacja logo i najważniejszych informacji na temat firmy;
  • jednorazowy, nieduży wydatek (w porównaniu do metod alternatywnych, np. wynajęcia billboardu);
  • dobra widoczność reklamy;
  • obszerne naklejki chronią lakier samochodowy przed zarysowaniem;
  • trafia do szerokiego grona odbiorców.

Każdy z nas stojąc na światłach lub w korku czyta wszystkie widoczne w zasięgu wzroku ogłoszenia – to naturalny mechanizm wywoływany znudzeniem i irytacją na długotrwałe oczekiwanie. Oklejony samochód w przeciwieństwie do reklam stacjonarnych jest w ciągłym ruchu, dlatego zawsze dotrze do innej grupy klientów.

Subtelny czy rzucający się w oczy?

Wybór należy do właściciela firmy, gdyż wszystko jest zależne od indywidualnych preferencji. Obszerne i jaskrawe reklamy są dobrze widoczne, ale w oczach wielu uważane za ordynarne. Natomiast te subtelne – często giną w tłumie innych delikatnych napisów i grafik. Dobra reklama powinna „cieszyć oko”, czyli być zaprojektowana w sposób interesujący i estetyczny. Naklejki pokrywające większą część karoserii mają jedną dodatkową zaletę – ochraniają lakier przed ewentualnymi zarysowaniami.

Doskonale zdolności techniczne i zaplecze w zakresie oklejania samochodów osobowych i dostawczych posiadają między innymi specjaliści z firmy Inesdruk, której siedziba znajduje się w miejscowości Mosty. Decydując się na oklejenie swoich samochodów, można wybrać nie tylko grafikę, ale też rodzaj materiału (folia matowa, folia błyszcząca itd.). Współczesna folia do oklejania samochodu jest odporna na niesprzyjające czynniki środowiska i niezwykle trwała. Nie zmienia swojego wyglądu i właściwości nawet podczas długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury lub wilgoć.

Opracowanie:
Mosty, Witosa 5, Lębork
tel. 59 861 29 19
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz