Czy można wykonać mikrodermabrazję w ciąży?

Czy można wykonać mikrodermabrazję w ciąży?

Mikrodermbrazja to bezpieczny i bezbolesny zabieg, jednak nie każdy może z niego skorzystać. Spodziewasz się dziecka i zastanawiasz się, w jaki sposób zadbać o swoją skórę i dobre samopoczucie? Przeczytaj, czy mikrodermabrazja jest polecana przyszłym mamom. Dowiedz się, czy na zabieg można zapisać się po porodzie. Sprawdź, jakich innych zabiegów pielęgnacyjnych powinny unikać kobiety w ciąży.

Czy mikrodermabrazja w ciąży jest bezpieczna?

Mikrodermabrazja to zabieg, który uważany jest za w pełni bezpieczny i stosunkowo łagodny, dlatego specjaliści medycyny estetycznej nie widzą przeciwwskazań, by kobiety w ciąży nie mogły go wykonać. Niektórzy rekomendują nawet zabieg przyszłym mamom, ponieważ pomaga on pozbyć się przebarwień, które pojawiają się właśnie w czasie ciąży. Oczywiście nie jest to zabieg dla każdego, nie powinny się mu poddawać m.in. osoby zmagające się z chorobami skóry czy wrażliwą cerą naczynkową.

Należy mieć jednak na uwadze, że skóra po zabiegu mikrodermabrazji staje się delikatniejsza i bardziej wrażliwa na szkodliwe promieniowanie UV. By więc nie doprowadzić do pojawienia się kolejnych przebarwień, konieczne jest stosowanie filtrów i unikanie opalania. Dodatkowo dobrze, by zabieg mikrodermabrazji był wykonywany w pozycji siedzącej. Pozycja leżąca może być niewygodna dla ciężarnej, szczególnie gdy ciąża jest już zaawansowana.

Czy po porodzie można wykonać mikrodermabrazję?

Tak, nie ma przeciwwskazań, by zapisać się na mikrodermbrazję twarzy i wykonać serię zabiegów. Niewskazane jest natomiast wykonywanie zabiegu w innych miejscach ciała, na których wcześniej przeprowadzana była operacja, czyli w przypadku świeżo upieczonych mam cesarskie cięcie wyklucza zastosowanie zabiegu w okolicy brzucha. 

Co daje mikrodermabrazja kobietom w ciąży?

Zwolennicy mikrodermbrazji w ciąży wręcz zalecają przyszłym mamom wykonanie takiego zabiegu. Taki delikatny peeling zdecydowanie poprawia samopoczucie i pozwala odprężyć się oraz zregenerować kobietom, które czeka przecież ważne życiowe wyzwanie związane ze stresem i nieprzespanymi nocami. Po zabiegu wykonywany jest relaksujący masaż, a na skórę kładzie się odżywczą maseczkę.

Zmiany hormonalne, jakie zachodzą w ciele ciężarnej, niestety wiążą się pojawieniem problemów skórnych w postaci przebarwień. Może to obniżyć samoocenę kobiety, warto więc zatroszczyć się o to, by w czasie ciąży nie tylko dobrze się czuć, ale także zadbać o swój wygląd. A przecież zadowolona mama, to również szczęśliwe dziecko.

Poza wykonaniem mikrodermabrazji kobiety spodziewające się dziecka powinny skorzystać również z innych zabiegów, szczególnie masaży. Relaksujące masowanie twarzy, szyi czy dekoltu pozwala zapomnieć o codziennych problemach i przynosi świetne efekty pielęgnacyjne. Warto skorzystać z masażu na bazie naturalnych olejów o właściwościach odżywczych, wygładzających. Zadbana skóra jest ujędrniona, wygląda promiennie, ma zdrowy odcień.

Przeczytaj, dla kogo polecany jest zabieg mikrodermabrazji.

Jakich zabiegów kobiety w ciąży powinny unikać?

Podczas ciąży niewskazane jest wykonywanie peelingu kawitacyjnego, który pozwala pozbyć się nadmiaru sebum i złuszczyć martwy naskórek. Mimo że wykonywany jest nawet na skórze wrażliwej, do jego przeprowadzenia wykorzystuje się działanie ultradźwięków, które mogą być szkodliwe dla płodu.

Ciężarne powinny zrezygnować także ze wszelkiego rodzaju peelingów chemicznych, w których stosowane są kwasy, np. kwas migdałowy, kojowy, glikolowy. Niestety efektem ubocznym tego typu zabiegów mogą być przebarwienia, na których powstawanie narażone są szczególnie kobiety w ciąży.

Sprawdź, czym mikrodermabrazja różni się od dermabrazji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz