Materiał Partnera

Czy możliwe jest wykonanie tynków odpornych na grzyba oraz pleśń?

Czy możliwe jest wykonanie tynków odpornych na grzyba oraz pleśń?

Wykonywanie tynków wewnętrznych jest obecnie standardem. Pozwalają na stworzenie świetnego podłoża pod farby czy płytki ceramiczne. Obecnie na rynku rozwiązania pozwalają na wykończenie wnętrz bardzo dokładnie oraz budżetowo. Niczym nowym jest wykonywanie maszynowe tynków odpornych na pleśń oraz grzyby. Na co zwracać uwagę przy kładzeniu tynków, żeby zapobiec pojawianiu się niechcianych kolonii biologicznych w naszych ścianach?

Walka z grzybem i pleśnią nie zawsze przegrana

Po pladze powodzi, które zostawiły po sobie wiele zalanych budynków, pleśń oraz grzyb stały się problemem, z którym borykało się wielu właścicieli. Obecna technologia pozwala na zastosowanie tynków, które oprą się zarówno pleśni, jak i grzybowym koloniom. Czym tynki odporne na pleśnie różnią się od typowych tynków? Kwestią kluczową jest odpowiedni dobór materiałów, technika wykonania oraz przygotowanie podłoża. Tynki mają stworzyć w pomieszczeniu odpowiedni mikroklimat, a tynki odporne na grzyby i pleśnie mają nie dopuścić, by żadne mikroogranizmy się w nich zagnieździły - mówi Mateusz Nowak, właściciel firmy Mat-Tynk.

Na co zwracać uwagę przy maszynowym układaniu tynków?

Poza typowym, ręcznym nakładaniem tynków, można również stosować tynki maszynowe. Wykonuje się je za pomocą odpowiednich agregatów. Specjalista wykona swoje zadanie tak, że używając maszyn, nie będzie tworzyć tynków odbiegających od normy. Jeszcze przed rozpoczęciem prac należy sprawdzić, czy zastosowane materiały zgodne są z przyjętymi założeniami projektowymi, a osoby wykonujące tynk działają według współczesnej wiedzy technicznej oraz sztuki budowlanej. Tynki agregatem powinny składać się z odpowiednich suchych mieszanek w połączeniu z wodą w konkretnych proporcjach. Można je sprawdzić np. przez kontrolę konsystencji zaprawy tynkarskiej na wyjściu z agregatu tynkowego.

Wysoka jakość tynku kluczem do doskonałego efektu

Tynki wysokiej jakości pozwalają na dokładne i staranne wykończenie pomieszczeń. Wiele mówi się na temat wykonywania tynków maszynowych. Jeśli zostaną one zrobione według zasad i z odpowiednich mieszanek, możemy spodziewać się dobrych efektów. Jeśli odpowiednio przygotujemy ściany i wykonamy tynki grzyboodporne, nie ma możliwości, by grzyb się pojawił. Podobnie z pleśniami - tynki pleśnioodporne są wykonane z odpowiednich mieszanek, które uniemożliwiają rozwój jakichkolwiek mikroorganizmów wewnątrz struktury.
Opracowanie:
Słopnice 1259
tel. 518 999 398
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz