Materiał Partnera

Czy możliwe jest łączenie zabiegu liposukcji i abdominoplastyki?

Czy możliwe jest łączenie zabiegu liposukcji i abdominoplastyki?

Płaski i napięty brzuch to marzenie wielu kobiet. Niestety, zarówno dodatkowe kilogramy, jak i ich szybka utrata sprawiają, że brzuch prezentuje się mało estetycznie. Traci także jędrność w następstwie ciąży. Wygląd brzucha poprawiają dwa zabiegi: liposukcja oraz abdominoplastyka. Czy można je łączyć? Jakie rezultaty dałby taki podwójny zabieg? Sprawdź, jak dużo możesz zrobić dla swojego brzucha!

Liposukcja i abdominoplastyka – czym są?

Zarówno liposukcja, jak i abdobimnoplastyka mogą poprawić wygląd brzucha. Robią to jednak w inny sposób i niwelują inne mankamenty.

Liposukcja to inaczej odsysanie tłuszczu. Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej bez rozcinania ciała. Liposukcja pozwala odzyskać piękną sylwetkę bez miesięcy wyrzeczeń, diet i ćwiczeń, na które współczesny człowiek rzadko ma czas. To najkrótsza, a przy tym bezpieczna droga do wymarzonego wyglądu ciała.

Abdominoplastyka jest nazywana też plastyką brzucha. To zabieg chirurgiczny, który przywraca jędrność i napięcie obwisłego brzucha, a także spłaszcza go. Abdominoplastyka jest zalecana dla osób, których skóra nie zregenerowała się po szybkiej utracie masy ciała lub po ciąży.

Dwa problemy – dwa rozwiązania. Zdarza się jednak, że nadmiar tłuszczu i niedostatek jędrności skóry idą w parze. Czy można skorzystać jednocześnie z liposukcji w obrębie brzucha oraz abdominoplastyki?

Łączenie plastyki brzucha z liposukcją

Wykonanie tych dwóch zabiegów jednocześnie jest możliwe, a niekiedy nawet wskazane – mówi specjalista z Kliniki Chęciński w Warszawie. – Połączenie dwóch zabiegów jest lżejsze dla organizmu niż dwa osobne zabiegi. Okres rekonwalescencji jest jeden, więc pacjent nie traci formy na dłużej niż to konieczne. Rezultaty są znacznie bardziej efektowne, bo jednocześnie ujędrniamy i modelujemy sylwetkę.

Połączenie abdominoplastyki z liposukcją to idealne rozwiązanie dla młodych mam. Ciąża wiąże się zarówno z przyrostem masy ciała, jak i rozciągnięciem powłok brzusznych, które po okresie połogu nie wracają do pierwotnego napięcia i pojawia się nieestetyczny nadmiar skóry. Plastyka brzucha i odsysanie tłuszczu pozwalają podczas jednego zabiegu uporać się z tymi dwoma problemami i nie upiększać ciała na raty, lecz od razu po zakończeniu rekonwalescencji cieszyć się sylwetką zarówno szczupłą, jak i jędrną.

Połączenie liposukcji z plastyką brzucha pozwoli także nadać ciału odpowiednie napięcie wówczas, gdy odsysanie dotyczy szczególnie brzucha i podczas zabiegu w krótkim czasie usuwana jest znaczna ilość tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji korekcja powłok brzusznych zapobiegnie jego obwisaniu, które jest naturalną konsekwencją szybkiej utraty masy ciała. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz