Materiał Partnera

Czy kupować używane części samochodowe?

Czy kupować używane części samochodowe?

To dylemat, przed którym stają kierowcy kilkuletnich samochodów w momencie, gdy następuje zużycie niektórych części. W sprzedaży można kupić drogie podzespoły od autoryzowanego sprzedawcy, tańsze zamienniki lub używane, czyli wymontowane z aut wycofanych z eksploatacji. Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabe strony, którym postaramy się przyjrzeć.

Wymiana zepsutego silnika w samochodzie.

Auto zwykle wcześniej sygnalizuje, że coś nie działa prawidłowo. Niestety w sytuacji, gdy  zbagatelizuje się dziwne dźwięki, przygasanie silnika i inne symptomy nadchodzącego problemu, to wówczas trzeba się liczyć z ryzykiem jego uszkodzenia. Wówczas przed posiadaczem pojazdu pojawia się pytanie – naprawiać czy kupić używany silnik?

Mechanik może podjąć się trudnego zadania regeneracji tego elementu, ale trzeba się liczyć w zależności od wielkości uszkodzenia z wydatkiem od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Naprawiony samochód będzie jeździł jeszcze przez parę lat, ale nie będzie miał takiej wydajności jak przed awarią. Jeśli nie rozważasz zakupu nowego auta, możesz rozejrzeć się za silnikiem używanym.

Najlepiej pojechać do sklepu zajmującego się sprzedażą części samochodowych używanych i nowych. Jeśli się na tym nie znasz, to poproś o pomoc pracownika warsztatu mechanicznego. W Auto Części „KORA” od ponad trzydziestu lat zajmują się sprzedażą akcesoriów i podzespołów samochodowych. W swojej ofercie dysponują asortymentem dedykowanym do japońskich, koreańskich i europejskich modeli aut. Sprzedawcy mają szeroką wiedzę na temat części samochodowych i w razie wątpliwości służą pomocą.

Wymiana zderzaka w samochodzie.

Kolizje drogowe, szkody parkingowe są niestety na porządku dziennym. Najczęściej ich ofiarą padają właśnie zderzaki samochodowe. Zwykle wykonane są z tworzywa, które z czasem nie wytrzymuje i pęka oraz kruszy się itp. W niektórych sytuacjach z pomocą przychodzi blacharz i dokonuje niezbędnej naprawy poprzez zgrzewanie pękniętych kawałków.

Można również udać się do punktu sprzedającego używane elementy blacharskie i poszukać całego zderzaka. Prawdopodobnie pozostanie konieczność wizyty u lakiernika, by zmienić kolor. Natomiast wytrzymałość całego fragmentu nadwozia będzie wyższa niż w przypadku łączonego.

Wymiana lub naprawa, zawsze obarczone jest ryzykiem, że pojazd nie będzie już identycznie działał  jak przed awarią. Natomiast zawsze należy rozważyć wysokość kosztów naprawy i porównać je do wartości rynkowej auta. Jeśli w danym przypadku taniej wyjdzie wymiana zepsutej część samochodu na używaną pochodzącą od sprawdzonego sprzedawcy, to raczej nie ma nad czym się zastanawiać.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz