Artykuł sponsorowany

Czy kryzys małżeński zawsze oznacza rozwód?

Czy kryzys małżeński zawsze oznacza rozwód?

Każde małżeństwo prędzej czy później przechodzi kryzys. Nawet najbardziej kochające się pary, które stykają się z prozą życia, mogą zetknąć się z obopólnym niezrozumieniem, które na dłuższą metę doprowadzi ich do wątpliwości co do sensu ich związku. W takiej sytuacji może pomóc rozmowa, choć o wiele lepsze efekty przynosi zazwyczaj terapia małżeńska. A co, jeśli para stanie przed ścianą z napisem „rozwód”?

Jak przetrwać kryzys małżeński?

Żadnego kryzysu małżeńskiego nie da się pokonać bez rozmowy. Znane dla każdej z par ciche dni być może są sposobem na poskromienie emocji, z czasem jednak któraś ze stron musi wyciągnąć rękę i spróbować zażegnać konflikt. Jeśli rozmowa nie przyniesie oczekiwanych efektów, warto udać się po pomoc do specjalisty, który ma doświadczenie w prowadzeniu terapii dla par. Ten krok pozwoli na poprawę komunikacji w związku, ale pokaże obu ze stron konfliktu punkt widzenia małżonka. Dzięki lepszemu zrozumieniu potrzeb i oczekiwań drugiej osoby małżeństwu będzie łatwiej pójść na kompromis. Warto zauważyć, że terapia małżeńska może okazać się skutecznym sposobem na odkrycie swoich ciemnych stron i błędów.

Jednym z najpopularniejszych powodów kryzysu w związkach jest próba wnoszenia wzorców wyniesionych z domu rodzinnego do własnego życia. Często robimy to nieświadomie, nadszarpując cierpliwość partnera i nieuchronnie dążąc do kryzysu małżeńskiego. To kolejny powód, dla którego warto udać się do specjalisty. Psychoterapeuta nie tylko pokaże obu stronom, jakie błędy popełniają, ale przede wszystkim udzieli porad dotyczących tego, jak rozmawiać, jak opanować emocję i jak w przyszłości poradzić sobie z kolejnym gorszym momentem w związku. Niestety, nie zawsze terapia zakończy się sukcesem. Nierzadko rozwiązaniem, które przyniesie ulgę obu stronom, jest rozwód.

Decyzja o rozwodzie – i co dalej?

Małżeństwo w kryzysie, które wypróbowało już wszystkich sposobów na uratowanie związków, prawdopodobnie będzie musiało pogodzić się z wizją rozwodu. Bez względu na to, czy para zadecyduje o polubownym rozstaniu, czy też z tej decyzji wynikną kolejne nieporozumienia, każda ze stron powinna wynająć adwokata. To szczególnie istotne wtedy, kiedy w grę wchodzi podział opieki nad dziećmi lub podział majątku. Skorzystanie z pomocy Kancelarii Radców Prawnych Marka Giedyka z Kielc sprawi, że osoba zmagająca się z rozwodem poczuje się odciążona i nie będzie musiała przejmować się kwestiami formalnymi, a więc przygotowaniem pozwu rozwodowego czy też samodzielną walką na sali sądowej.

Zarówno kryzys małżeński, jak i rozwód to trudny orzech do zgryzienia. O ile w pierwszym przypadku warto udać się na terapię, o tyle w drugim najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz