Materiał Partnera

Czy każda firma transportowa jest godna zaufania?

Czy każda firma transportowa jest godna zaufania?

Firmy transportowe rosną jak grzyby po deszczu, każda z nich zapewnia, że świadczy usługi na najwyższym poziomie. Niemal wszystkie przekonują nas, że współpraca z nimi to czysta przyjemność, minimum formalności i gwarancja bezpieczeństwa przewożonego ładunku. Co to w ogóle oznacza? Co wpływa na opinię o firmie transportowej? Z kim podjąć współpracę, aby nasz ładunek dotarł na miejsce w nienaruszonym stanie?

Firmę transportową może otworzyć niemalże każdy, kto dysponuje dostatecznie dużym kapitałem, aby utrzymać w ruchu posiadane auta ciężarowe, podjąć się usługi realizacji zleceń, których główna płatność często jest przesunięta w czasie. Aby móc sprawnie funkcjonować w tej branży potrzeba nie tylko łączyć umiejętności logistyczne z wyczuciem ekonomicznym, ale być przede wszystkim znawcą tematu. Czas pracy kierowcy, bezpieczeństwo przewożonego towaru to tylko nieliczne z obszarów, które właściciel firmy transportowej powinien mieć w jednym palcu. Oczywiście od strony księgowej zwykle wspomaga się zleceniem usługi biurom rachunkowym, ale formalnie kontrola nad zatrudnionymi osobami należy do obowiązków pracodawcy.

Co wpływa na powodzenie firmy transportowej?

Na powodzenie firmy transportowej wpływa nie tylko znajomość tematyki księgowej, należy mieć rozeznanie w obszarach:

  • Sposobu wykorzystania posiadanego taboru,

  • Rodzajów ładunków, jakich można podjąć się przewieźć,

  • Jakości posiadanego taboru – ich stanu technicznego,

  • Umiejętności praktycznych zatrudnianych pracowników zarówno tych do bezpośredniej obsługi zleceń (transportu), jak i spedytorów czy pracowników administracyjno-księgowych,

  • Sposobie organizacji pracy, czyli sprawnym przepływie informacji, właściwego ustalenia czasu na realizację zleceń, aby minimalizować okresy przestoju aut.

Najlepiej współpracować z firmami, które znają branżę od podszewki, takich jak firma jak Trans-Max - Wiesław Gontarz, której właściciel jest osobiście zawodowym kierowcą z 30-letnim stażem. Doświadczenie praktyczne w tej branży jest potrzebne, aby móc sprawnie rozwiązywać ewentualne trudności w załadunku towaru, czy też problemów na trasie.

Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty firm transportowych?

Sprawna, niezawodna flota, która umożliwia przewożenie różnych gabarytów materiały to również dodatkowe punkty wśród firm, które poszukują specjalistów z branży transportowej do obsługi zleceń. Dobrze, jeśli firma transportowa ma doświadczenie:

  • W transporcie krajowym i międzynarodowym,

  • Świadczy usługi transportu towarów na paletach,

  • Transport materiałów budowlanych,

  • Transport ciężarówkami umożliwiającymi boczny i górny załadunek (tzw. firanki).

Opracowanie:
Nasiadki 57
tel. 514 191 480
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz