Materiał Partnera

Czy i w jakich sytuacjach wynajem auta dostawczego się opłaca?

Czy i w jakich sytuacjach wynajem auta dostawczego się opłaca?

Prowadząc własny biznes, nawet niezwiązany z handlem, nie zawsze konieczny jest zakup samochodu dostawczego. Jednak mogą zdarzyć się sytuacje, w których takiego auta będziesz potrzebować. Podobnie w życiu osobistym – przeprowadzka do nowego domu czy mieszkania przebiegnie sprawniej, jeżeli wykorzystasz pojazd dostawczy. Czy wypożyczenie samochodu dostawczego się opłaca?

Lepiej kupić samochód firmowy czy korzystać z oferty wypożyczalni?

Zwykle charakter działalności przedsiębiorstwa ustalany jest już przy jego zakładaniu. Jeżeli na tym etapie nie podjąłeś decyzji o zakupie samochodu dostawczego, to prawdopodobnie dlatego, że nie będzie Ci potrzebny albo nie miałeś funduszy na jego kupno. Jednak z biegiem czasu działalność może się rozwinąć i kwestia firmowego pojazdu powróci. Decyzja powinna być więc przemyślana.

Czy faktycznie będzie Ci tak bardzo potrzebny, czy nie lepiej korzystać z usługi wynajmu? Przeanalizuj, ile razy w miesiącu korzystasz z samochodu dostawczego. Po jednej stronie zapisz, ile wydajesz na jego wynajem i pomnóż tę kwotę przez 60 – czyli liczbę miesięcy na 5 lat. Po drugiej stronie zanotuj koszt nowego samochodu, jego orientacyjne utrzymanie związane, chociażby z ubezpieczeniem. Koszt podziel przez liczbę miesięcy w perspektywie 5 najbliższych lat. W przypadku przedsiębiorstw, które z usługi wynajmu korzystają 3-4 razy w miesiącu, często już po takich szkicowych zapiskach widać, że zakup ten mija się z celem, ponieważ potencjał auta nie będzie w pełni wykorzystany.

Prywatny wynajem auta dostawczego

Nie trzeba mieć własnej firmy, aby zaistniała potrzeba wynajmu samochodu dostawczego. Przeprowadzasz się do nowego mieszkania lub innego miasta? Przewiezienie zgromadzonych przez lata rzeczy pojazdem osobowym może być naprawdę kłopotliwe. Właśnie w takich przypadkach wynajem auta dostawczego jest najlepszym rozwiązaniem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych firm oferujących swoje usługi. Jak podkreśla właściciel firmy Piotr Koral Wynajem aut dostawczych: Większość firm wynajmujących pojazdy dostawcze ma szeroką ofertę i umożliwia zarówno wynajem krótko, jak i długoterminowy. Dzięki temu klienci prywatni i biznesowi mają możliwość wypożyczenia samochodu nie tylko na kilka dni czy nawet tygodni, ale nawet kilka godzin.

Bez wątpienia samodzielne wynajęcie auta dostawczego jest dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż skorzystanie z usług firmy zajmującej się przeprowadzkami. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu samochodu?

Zapoznaj się z dokładną ofertą firmy. Zobac, jakie pojazdy oferuje i odpowiadają one Twoim wymaganiom. Jeżeli planujesz wynajem auta dostawczego na dłuższy czas – zapytaj o możliwość przygotowania specjalnej oferty. Wiele firm oferuje zniżki przy wynajmie powyżej tygodnia. Sprawdź także, czy samochód posiada wszystkie niezbędne dokumenty i ma ważny przegląd. Jeśli wszystko będzie w porządku, nie pozostaje nic innego jak zapiąć pasy i ruszyć w drogę.

Opracowanie:
Stary Węgliniec, Kossowskiej 2 lok. 4
tel. 513 296 044
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz