Artykuł sponsorowany

Czy garaż blaszany może być estetyczny i trwały?

Czy garaż blaszany może być estetyczny i trwały?

Wiele osób postrzega jedynie garaże murowane za te warte postawienia na swojej działce do parkowania auta lub przechowywania narzędzi. Nie mniej jednak lekkie i o wiele korzystniejsze cenowo blaszaki mogą być dla nich także godnym konkurentem. Ich jakość wcale nie musi znacząco odbiegać od tradycyjnych obiektów tego rodzaju. Wszystko bowiem jest uzależnione od właściwego wyboru producenta, jak również modelu.

Konstrukcja na lata

Obecnie producenci garaży wolnostojących z blachy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Proponowane przez nich rozwiązania są nie tylko odpowiednie na przykład jako obiekty tymczasowe w okresie budowy domu, ale również służą później jako garaże lub ogrodowe schowki, pomieszczenia dla majsterkowiczów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ z reguły są one wykonywane z blach, które są zabezpieczane przed korozją w procesie cynkowania. Z reguły w standardowych modelach szkielet składa się z profili giętych na zimno i malowanych farbą podkładową. Chcąc zainwestować w garaż na lata lepiej zdecydować się na zakup produktów z profili zamkniętych ocynkowanych lub malowanych farbą podkładową, które są dostępne między innymi w ofercie firmy Konstal, mającej swoje liczne punkty handlowe na terenie całego kraju.

O trwałości obiektu decyduje również odpowiednie przygotowanie podłoża przed montażem poszczególnych elementów. Przede wszystkim teren powinien być wyrównany oraz wypoziomowany. Następnie można skorzystać z trzech sposobów, z czego dająca najlepsze efekty to wylewka betonowa, będąca o 20 cm większa od wymiarów blaszaka. Inny sposób to przygotowanie betonowego fundamentu lub rozstawienie bloczków w postaci płyt chodnikowych, cegieł bądź trylinki.

Dopasowanie do potrzeb

Większość osób wzbrania się przed montażem garażu z blachy ze względu na surowy wygląd, który może szpecić posesję i źle prezentować się na tle zadbanego domu. Oczywiście tradycyjne modele charakteryzuje prostota oraz minimalizm, niemniej jednak nowoczesne rozwiązania produkcyjne pozwalają również na stworzenie obiektów w wersji bardziej zaawansowanej pod względem estetycznym. Dzięki czemu zainteresowane osoby mają możliwość zamówienia garażu po obróbkach blacharskich. Są to garaże pokryte blachą akrylową w kolorze z palety RAL lub imitujące drewno. Dzięki temu na pierwszy rzut oka nawet nie widać, że stanowią konstrukcję blaszaną. Dodatkowo klienci mogą również wybierać spośród kształtów dachu oraz rodzajów bram – uchylna lub rozwieralna. Warto również zaznaczyć, że czas postawienia takiego garażu jest zdecydowanie krótszy w porównaniu do obiektu murowanego, a ponadto, jeśli nie przekraczaj 25 m2, nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz