Materiał Partnera

Czy czyszczenie laptopa w profesjonalnym serwisie jest opłacalne?

Czy czyszczenie laptopa w profesjonalnym serwisie jest opłacalne?

Wszyscy znamy tę sytuację – niegdyś szybki funkcjonalny sprzęt komputerowy zaczyna spowalniać swoje działanie, uniemożliwiając wykonywanie czynności, z którymi wcześniej doskonale sobie radził. Łatwo zrzucić tutaj winę na starzejące się komponenty lub wysokie wymagania nowoczesnych aplikacji, jednak prawda leży po zupełnie innej stronie. Używany intensywnie laptop potrafi bardzo mocno się zanieczyścić, co ma ogromne przełożenie na prędkość działania. Czy warto wyczyścić go w serwisie?

Co robić, gdy laptop zaczyna wolno działać?

Gdy laptop działa zbyt wolno, większość z nas staje przed trudnym wyborem. Możemy uzbroić się w cierpliwość i używać laptopa jak dotychczas, licząc się jednak z tym, że nie będzie to wygodne. Drugą opcją jest kupno zupełnie nowego sprzętu komputerowego. Ci z nas, którzy poszukają innych alternatyw szybko zorientują się, że jest jeszcze trzecia – oddanie komputera do serwisu takiego jak ten prowadzony przez firmę DK Computers.

Powolne działanie laptopa, który przed laty świetnie radził sobie z powierzanymi mi zadaniami nie jest czymś, na co powinniśmy się godzić. Taka sytuacja nie jest naturalna i normalna, więc jak najbardziej możemy oczekiwać, że profesjonaliści pomogą nam przy rozwiązaniu naszego problemu.

Co jest przyczyną spowolnionej pracy laptopa?

Najczęstszą przyczyną wolnego działania laptopa nie jest bowiem starzejąca się elektronika – wpływ czasu na jej działanie jest bowiem marginalny – ale zalegający we wnętrzu komputera kurz. To on skutecznie blokuje kanały wentylacyjne i zwiększa temperaturę całego układu, który w celu zachowania sprawności ogranicza prędkość działania. Ma to na celu umożliwienie korzystania z laptopa nawet, jeśli warunki temperaturowe nie są idealne.

Inną przyczyną tego typu spowolnienia może być zużycie układu chłodzącego komputer – przywrócenie go do stanu fabrycznego to podstawa sprawnie przeprowadzonego czyszczenia. Wymianie ulegnie czynnik termoprzewodzący, a komponenty układu chłodzącego zostaną zregenerowane lub wymienione.

Czyszczenie wnętrza laptopa – sposób na drugą młodość sprzętu

Pozwoli to na przywrócenie komputera do stanu świetności i znaczne polepszenie jego osiągów. Możemy się zdziwić – laptop, który spisaliśmy na straty, zyska drugą młodość, a my dalej będziemy mogli z niego z powodzeniem korzystać. Jeśli alternatywą jest kupno nowego komputera, to oczywiście oddanie zanieczyszczonego laptopa do serwisu komputerowego jest opłacalną opcją – usługa tego typu kosztuje zazwyczaj około stu złotych, a pozwala na przedłużenie laptopowi życia o kolejne lata.

Przy okazji czyszczenia komputera oraz odnawiania jego układu chłodzącego warto rozważyć także wymianę dysku twardego na szybki dysk typu SSD. Jako że ogromna liczba operacji wykonywanych przez komputer związana jest z użyciem dysku twardego, wymiana go na taki wyprodukowany z użyciem zapewniającej lepsze osiągi technologii daje świetne rezultaty, jeszcze bardziej oddalając w czasie konieczność kupna nowego laptopa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz