Materiał Partnera

Czy byłaś już kiedyś u stylisty brwi?

Czy byłaś już kiedyś u stylisty brwi?

Brwi to bardzo ważny element wyglądu każdego człowieka. W przypadku kobiet są one jeszcze czymś ważniejszym. Każda kobieta chce mieć bowiem piękne, gęste oraz zadbane brwi. Często osoby niemające odpowiedniej wiedzy dotyczącej stylizacji brwi wykonują ich regulację na własną rękę, co doprowadza do zniekształcenia wizualnego łuków, które wymagają wtedy wielomiesięcznej terapii.

Naturalność rysów twarzy – zadbaj o brwi

Stylizacja brwi nie polega tylko na wyregulowaniu brwi. Stylista brwi skupia się bowiem na tym, abyś wyglądała naturalnie i pięknie. W odpowiedni sposób wyregulowany łuk brwiowy i wydepilowany meszek wokół niego może nadać owalowi twarzy świeżości i estetycznego wyglądu. Warto wiedzieć, że dla większości kobiet powinno stosować się podobne proporcje kształtu włosków łuku brwiowego. Brew powinna rozpoczynać się na przedłużeniu linii konturówki ułożonej pionowo wzdłuż nosa tak, aby dotykała skrzydełko nosa. Następnie powinna przebiegać aż do najwyższego punktu linii brwi (tutaj bardzo ważne jest określenie, w którym miejscu znajduje się ten punkt – linia powinna przebiec od czubka nosa, przez sam środek tęczówki) i łagodnie kończyć się w miejscu równoległym do zakończenia kącika oka (zewnętrzny kącik) oraz krawędzi nosa. W tym celu należy przyłożyć kredkę tak, aby dotykała zewnętrznej krawędzi nosa i przechodziła przez zewnętrzny kącik oka.

Czym różni się wizyta u stylisty brwi od zwykłej wizyty u kosmetyczki?

Stylistki brwi świadczą usługi w gabinetach typu Brow Bar. Bardzo ważne jest rozróżnienie stylistek brwi od kosmetyczek – to częsta dwa różne zawody, które tylko niekiedy się ze sobą łączą. W przypadku usług Brow Bar zawsze zaczyna się od sprecyzowania oczekiwań klientki – wizażystka dowie się, jaki masz typ cery, określi rodzaj kształtu twarzy, a także dowie się jakie zabiegi brwi wykonywałaś wcześniej. Bardzo ważne jest skupienie na złagodzeniu bądź wyostrzeniu rysów twarzy, co określa się również poprzez obserwację mimiki. W studio Simply Beauty Ewelina Werda stylistka wykona dla Ciebie najpierw zdjęcie brwi, wyznaczy prawidłowy kształt brwi, wykona zabieg, a następnie porówna wygląd brwi przed i po.

Przebieg zabiegu regulacji brwi

Zabieg regulacji brwi rozpoczyna się przeprowadzeniem demakijażu. Dopiero wtedy wykonuje się tak zwany mapping – wyznaczenie punktów łuku brwiowego, indywidualnie dopasowanego do klientki. Następnie stylistka brwi nadaje kształt obu brwiom. Do tego używa nitki, nożyczek oraz pęsety. Po wykonaniu pierwszego etapu – wyregulowania odpowiedniego kształtu – specjalistka nakłada hennę, dobierając ją do typu karnacji oraz koloru i struktury włosów. Na koniec dokonuje się dezynfekcji skóry, zakrywa wszelkie zaczerwienienia korektorem oraz stylizuje brew kredką, cieniem, żelem czy pomadą. Całą stylizację wizażystka uwiecznia na zdjęciu, porównując efekt przed i po. Cała wizyta trwa około 30 minut.

Typy brwi do owalu twarzy

Profesjonalne stylistki brwi oferujące usługi Brow Bar doskonale dobiorą typ linii brwi do Twojej twarzy. W przypadku owalnej twarzy najlepiej zastosować delikatny łuk, który podkreśli urodę. Pociągła twarz optycznie poszerzana jest dzięki wyregulowaniu brwi w poziomie – proste brwi są w tym przypadku zaletą. Twarz okrągła powinna zostać upiększona poprzez wysoki łuk przebiegu brwi – w tym przypadku zaokrąglone brwi tylko wzmacniają wizualny efekt owalność, czego należy się wystrzegać. Brwi twarzy w kształcie serca najlepiej wyglądają wtedy, kiedy rozpoczynają się zakrzywionym i nisko osadzonym łukiem – podobnie jest w przypadku twarzy typu „diament”, gdzie należy skupić się na wizualnym złagodzeniem krawędzi podbródka. Przy regulacji brwi ostatniego typu twarzy ­– kwadratowej –  dochodzi do wielu błędów. Kobietom z takim typem urody powinno zależeć na zniwelowaniu (optycznym) szerokości szczęki. Brwi z jednym wysokim punktem i dość ostrym łukiem to rekomendacja profesjonalnych stylistek brwi.

Odpowiedni makijaż

Warto wiedzieć, że wizażystki przestrzegają przed korygowaniem kształtu brwi w domu. Niestety efektem takich działań są często zbyt cienkie brwi, czarne brwi niedobrane do koloru włosów, oraz łuki wyskubane i narysowane kredką.  Powierzając swój wygląd stylistce brwi, dowiesz się również, w jaki sposób dobierać odpowiedni makijaż do swoich pięknie wyregulowanych brwi oraz jak później o nie dbać.

Pamiętaj, że wybór profesjonalnej stylistki brwi i wizażu skutkuje tym, że kobiety już nigdy nie dokonują regulacji brwi w domowym zaciszu – piękno kobiet jest wyeksponowane i wzrasta również ich pewność siebie!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz