Materiał Partnera

Cztery zalety pracy na statku

Cztery zalety pracy na statku

Praca na statku jest niezwykle angażująca i wymaga od marynarza silnego charakteru i sprawności fizycznej. Załoga przez długi czas ma do dyspozycji tylko pokład statku, otoczonego bezkresną wodą. Niezmieniający się wiele dni, a czasami nawet tygodni krajobraz negatywnie odbija się na samopoczuciu wilków morskich. Jednak praca na morzu ma także wiele zalet, które kuszą miłośników przygód i dobrych zarobków.

Często marynarzom spędzającym tygodnie na statku towarzyszy także silna tęsknota za najbliższymi. Praca na morzu z pewnością nie jest dla każdego. Jednak wiele osób dostrzega jej liczne zalety. Poznaj największe korzyści płynące z pracy na statku!

Poznawanie świata

Dla wielu osób to bez wątpienia najważniejsza zaleta pracy marynarza. Pracownik statku ma szansę zobaczyć niejeden port. Choć praca marynarza nie polega na zwiedzaniu odległych zakątków świata, to często daje ku temu okazję. Nic więc dziwnego, że podróżowanie po egzotycznych krajach to motywacja wielu osób, ubiegających się o pracę marynarza.

Nawiązywanie nowych znajomości

Praca na statku daje szansę nie tylko na odwiedzenie innych państw, ale także na poznanie nowych ludzi. Wybierając karierę marynarza, możesz nawiązać relacje z ludźmi z całego świata – lepiej poznać ich kulturę oraz język. Jeżeli zgadzasz się z powiedzeniem, że podróże kształcą i pragniesz eksplorować odległe zakątki globu, być może praca marynarza jest właśnie dla Ciebie. Jeżeli szukasz pracy na statku, zgłoś się do cieszącej się renomą agencji morskiej Hartmann Crew Consultants z siedzibą w Gdyni i Szczecinie.

Brak monotonii, chęć przeżycia przygody

Niewątpliwie praca na morzu jest wymagająca, jednak daje możliwość przeżycia niezwykłej przygody, poznania świata i ciekawych ludzi. Jest także doskonałym sposobem na sprawdzenie siły swojego charakteru i na przemyślenie ważnych życiowych spraw.

Atrakcyjne zarobki

Dobre wynagrodzenie, które otrzymuje za swoją pracę marynarz, kusi wiele osób. Dlatego też to często atrakcyjne zarobki są główną motywacją do podjęcia pracy na morzu. Pensja oczywiście zależy od zajmowanego stanowiska oraz doświadczenia pracownika. Należy także pamiętać, że załoga statku w trakcie pełnienia obowiązków ma zapewnione wyżywienie i nocleg za darmo.

Praca na morzu ma wiele zalet – daje możliwość zobaczenia świata, nawiązania przyjaźni, przeżycia przygody i podreperowania domowego budżetu. Jeżeli czujesz, że morze to Twoje powołanie, zastanów się, czy nie warto wybrać tej ścieżki kariery. 

Opracowanie:
Gdynia, Polska 13 A, pok 423, IVp.
tel. 58 731 20 50
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz