Artykuł sponsorowany

Częste problemy z instalacją elektryczną

Częste problemy z instalacją elektryczną

Założenie instalacji elektrycznej nie jest proste i wielu amatorów nie unika w tym zakresie błędów. Stawiając na doświadczoną firmę zajmującą się tym zagadnieniem nie musimy się o nic martwić, ale czasem wadliwą instalację napotkamy w wynajmowanym lub odziedziczonym mieszkaniu. Nie musimy godzić się na to, by zmniejszała ona nasz komfort. Niektóre błędy instalacji mogą bowiem znacznie utrudnić korzystanie z niezbędnych współcześnie sprzętów elektrycznych.

Jak powstają błędy w instalacjach elektrycznych?

Korzystając z usług sprawdzonej firmy zajmującej się instalacjami elektrycznymi – takiej jak Skwarek Andrzej i Janusz – możemy mieć pewność, że nie zostaną w niej popełnione żadne z częstych błędów. Czasem jednak na kształt instalacji elektrycznej nie mamy wpływu. Możemy ją zastać w stanie, który pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie znamienne jest to w starym budownictwie oraz mieszkaniach przygotowanych z myślą o wynajmie, remontowanych i modernizowanych przy jak najniższych kosztach. Warto sprawdzić instalację przed podpisaniem umowy najmu, a jeśli mieszkanie należy do nas, należy rozważyć wymianę instalacji.

Kiedy gniazdek jest zbyt mało

Najczęstszym problemem jest – wydawałoby się – banał, czyli zbyt mała liczba gniazdek i źródeł światła, która potrafi frustrować. Do odpowiedniego ich rozmieszczenia potrzeba dużego doświadczenia oraz wyobraźni, a także zdolności do planowania przestrzennego. Układ instalacji nie powinien nas ograniczać, więc jeśli chcemy przemeblowania, powinniśmy móc je wykonać. Nieakceptowalna jest sytuacja, w której tylko jedna konfiguracja mebli zapewnia wszystkim sprzętom dostęp do prądu. Stare mieszkania mają to do siebie, że gniazdek jest po prostu zbyt mało. Liczba urządzeń, które podłączamy do sieci elektrycznej, wzrosła od czasu ich budowy. Projektanci instalacji elektrycznych w starych domach po prostu nie mogli tego wiedzieć. Zdarza się, że gniazdka są rozmieszczone tylko na dwóch ścianach sporego pomieszczenia, co wymusza użycie przedłużacza, a tym samym zaburzenie estetyki całego wnętrza.

Zapotrzebowanie na moc

Niedostateczna liczba gniazd nie jest jedynym problemem obecnym w starych instalacjach elektrycznych. Drugim jest źle określone zapotrzebowanie na moc. Podobnie jak w przypadku niewystarczającej liczby gniazdek, także tutaj nie jest to błąd wywołany brakiem profesjonalizmu ówczesnych elektryków – nikt po prostu nie pomyślał, że świat pójdzie w kierunku zwiększonej liczby prądożernych sprzętów. Zdarza się wprawdzie, że problem ten występuje także w nowych instalacjach, ale spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli dobrze wybierzemy fachowców, z pewnością go unikniemy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz