Materiał Partnera

Częste błędy przy wykonywaniu instalacji elektrycznej

Częste błędy przy wykonywaniu instalacji elektrycznej

Energia elektryczna jest niezbędna nie tylko w każdym domu, ale również w każdym budynku użyteczności publicznej. Pozwala na korzystanie z różnego rodzaju sprzętów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Projekt sieci elektrycznej obejmuje cały dom i jest bardzo rozbudowany. Przed przystąpieniem do pracy warto poznać kilka podstawowych błędów, które pojawiają się podczas wykonywania instalacji elektrycznej.

Niedobór gniazdek

Najczęstszym problemem przy budowaniu instalacji na własną rękę jest nieodpowiednia ilość gniazdek w pomieszczeniach. Problem przysparza nam wiele niedogodności związanych z koniecznością montowania dodatkowych przedłużaczy, których przewody plączą się i nie są odpowiednio zorganizowanie. Firma elektroinstalacyjna pozwoli na właściwe rozplanowanie gniazdek w całym domu, aby sprzęty miały możliwość swobodnego wpięcia, a korzystanie z nich było wygodne i komfortowe. Kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznych to usługa dla tych, którzy nie chcą podejmować się samodzielnego montażu tego typu. 

Zbyt mało punktów oświetlenia

Przed skorzystaniem z usług elektroinstalacyjnych warto odpowiednio rozplanować to, w jaki sposób światło będzie dochodziło do poszczególnych pomieszczeń. Wnętrza mają różny metraż, dlatego ważne, aby elektroinstalatorstwo było w stanie zapewnić odpowiednie oświetlenie w zależności od metrażu. Usługi elektryczne stawiają na właściwe rozplanowanie jeszcze przed rozpoczęciem prac. Aby nie umknął żaden szczegół, warto wcześniej zaznaczyć kredą w odpowiednich miejscach, gdzie znajdzie się oświetlenie, a gdzie włączniki i gniazdka, które będą miały do niego prowadzić. 

Źle poprowadzone przewody


Dobry elektryk układa przewody elektryczne wzdłuż lini pionowych i poziomych. Ma to na celu możliwość łatwego odtworzenia układu sieci elektrycznej. Dzięki temu nie uszkodzimy ich przypadkowo, np. przy wierceniu otworu w ścianie, gdy zechcemy coś na niej powiesić. Pomocne jest też wykonanie zdjęć szczególnie trudnych, nietypowych miejsc przed otynkowaniem przewodów, ale bez planu instalacji nie będzie to wystarczające. Elektroinstalator najczęściej używa przewodów płaskich, mocując je do surowych ścian, a następnie pokrywa tynkiem. Z powodzeniem można je dostać w dobrym sklepie elektrycznym. Pracownik sklepu elektrycznego i usług elektrycznych Elwast poleca również inne rozwiązanie, którym jest poprowadzenie przewodów w elastycznych rurkach z tworzywa sztucznego, ułożonych w głębokich bruzdach ściennych. Dzięki odpowiedniemu mocowaniu unikniemy remontu instalacji elektrycznej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz