Materiał Partnera

Części zamienne do wózków widłowych

Części zamienne do wózków widłowych

Bez nowoczesnych wózków widłowych, które wykorzystywane są do przewożenia towarów w transporcie bliskich, nie mogłyby dzisiaj funkcjonować wielkie magazyny i ośrodki przemysłowe, we wszystkich możliwych branżach. To właśnie te pojazdy specjalistyczne, odmieniły logistykę magazynową, w znacznym stopniu odmieniając środowiska pracy, a także przyczyniając się do wzmożonego rozwoju przemysłu. Wózki widłowe obecnie wykorzystywane są nie tylko w dużych ośrodkach, ale także w mniejszych firmach. Dla wszystkich podmiotów stosujących tę technologię, ważne jest jednak sprawne działanie swoich pojazdów. Tu olbrzymią rolę spełniają dystrybutorzy części do wózków widłowych.

Na jakie straty naraża się przedsiębiorca, przy uszkodzeniu wózka widłowego?

Wiele prac logistycznych w magazynach, ośrodkach przemysłowych, składach materiałowych, skupach surowców opałowych, czy też na placach budowy, opartych jest o zastosowanie wózków widłowych. Uszkodzenie jakiegoś ich elementów, może zatem przynieść olbrzymie straty czasowe, a także niestety finansowe. Zastój logistyczny to największy wróg przedsiębiorstw, dlatego wiele z nich podejmuje stałą współpracę z serwisantami wózków widłowych, a także z dystrybutorami części do tychże pojazdów specjalistycznych. Ważne przy tym jest jednak to, aby kooperować z takimi podmiotami na zasadach stałej relacji biznesowo-partnerskiej. Dlaczego jest to jednak takie ważne? Przede wszystkim ze względu na to, iż najlepsze firmy serwisowe i handlowe części do wózków widłowych, będą w stanie błyskawicznie pomóc w przywróceniu pełnej sprawności urządzeniu. Tu warto szczególną uwagę zwrócić na to, że wózki widłowe wykorzystywane są często przez 24 godziny na dobę, w pracy zmianowej, co pokazuje wysokie natężenie eksploatacyjne i ryzyko szybkiego wystąpienia usterek. Warto wdrożyć wymienione działania prewencyjne tak, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo procesów logistycznych firmy.

Współpraca z dystrybutorem części do wózków widłowych

O ile serwisu wózków widłowych mogą dokonywać pracownicy techniczni zatrudnieni w ośrodkach przemysłowych, czy nawet zwykłe warsztaty mechaniki pojazdów, tak dystrybutorów części do tychże urządzeń, nie jest w Polsce aż tak wielu. Warto zatem szukać firm handlowych, które przede wszystkim oferują zarówno części oryginalne, jak i zamienne, do wózków widłowych marek Nissan, Komatsu, Linde, Hyster, Still, Toyota, Jungheinrich, a także Mitsubishi. Najlepsze sklepy z częściami zagwarantują błyskawicznie przesyłki kurierskie, z których korzystają zakłady serwisowe wózków, a także bezpośrednio ich właściciele. Jednym z polecanych w kraju dystrybutorów, jest przedsiębiorstwo DELFI z Rybnika, która słynie przede wszystkim z gwarantowania najwyższej jakości części zamiennych, które swoimi parametrami technicznymi i żywotnością, nie ustępują komponentom oryginalnym. Dowodem na to są liczne analizy techniczne różnych podzespołów, a także zadowolenie klientów ze współpracy z firmą DELFI. 

Opracowanie:
Rybnik, Larysza 11
tel. 32 422 21 62
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz