Materiał Partnera

Części oryginalne i zamienniki do aut francuskich - gdzie je znaleźć?

Części oryginalne i zamienniki do aut francuskich - gdzie je znaleźć?

 Auta francuskie, takie ja Renault, Peugeot czy Citroen cieszą się na polskich drogach sporą popularnością. I podobnie jak wszystkie inne pojazdy, również czasem się psują – czy to w wyniku zużycia, nieodpowiedniej eksploatacji czy też uszkodzeń powstających w czasie kolizji. Wtedy konieczne będzie zakupienie części. Gdzie je dostać?

Wyspecjalizowane sklepy

Na polskim rynku działają sklepy specjalizujące się w sprzedaży części do samochodów francuskich marek. Jednym z nich jest firma Auto France, działająca w Łodzi już od 2003 roku. Dlaczego warto wybrać taką opcję? Po pierwsze zyskujemy wtedy gwarancję, że części pochodzą z legalnego źródła, ponadto możemy wybierać spośród szerokiej oferty, obejmującej zarówno oryginalne części, jak i zamienniki. W razie problemów z zakupem możemy skorzystać z fachowej porady pracowników firmy, posiadających bardzo rozległą wiedzę na temat francuskich aut oraz znajdujących się w asortymencie towarów.

Autoryzowane serwisy samochodowe

Części do aut możemy również kupić w serwisach specjalizujących się w naprawie konkretnych marek aut. Jest to odpowiednie rozwiązanie, jeśli decydujemy się na zakup części oryginalnych – niestety, nie dostaniemy w takich punktach żadnych zamienników. Dodatkową przeszkodzą może okazać się lokalizacja autoryzowanego serwisu – niekiedy dostęp do tego punktu może okazać się utrudniony.

Sklepy internetowe

Powszechny dostęp do Internetu spowodował, że wiele osób decyduje się na dokonywanie zakupów właśnie za pośrednictwem sieci – do grupy tej zalicza się również wielu kierowców. Istnieje wiele plusów takiego rozwiązania. Po pierwsze nie musimy wychodzić z domu, jedynie czego potrzebujemy to komputer lub urządzenia mobilne z dostępem do internetu i ewentualnie konto w banku internetowym do opłacenia przelewu. Po drugie, możemy skorzystać z usług praktycznie dowolnego dostawcy na całym świecie – nie jesteśmy ograniczeni do firm działających lokalnie, które możemy odwiedzić osobiście. Po trzecie  -  w Internecie możemy dotrzeć do sprzedawców oferujących części nietypowe, nie znajdujące się w regularnej sprzedaży, np. pasujące do starych, nieprodukowanych już aut. Z drugiej strony warto mieć na uwadze, że zakupy przez Internet mogą okazać się ryzykowne, dlatego należy dokładnie sprawdzać firmy, od których kupujemy. Ponadto należy liczyć się z faktem, że dostawa części wymaga czasu – jeśli ściągamy je z zagranicy, czas oczekiwania może wydłużyć się nawet na kilka tygodni. 

Oceń artykuł (2)
3.5
Komentarze
Dodaj komentarz