Materiał Partnera

Czego nie powinno zabraknąć w karmie dla psów?

Czego nie powinno zabraknąć w karmie dla psów?

Dla wielu osób czworonożni przyjaciele są niczym członkowie rodziny, którzy towarzyszą im zarówno w trudnych, jak i pozytywnych chwilach. Z tego względu psom należy się wiele uczucia, ale nie można też zapomnieć o ich odpowiedniej diecie. Wybór właściwej karmy ma bowiem kluczowe znaczenie dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia naszych pupili. Na jakie składniki zwrócić uwagę? Jakich produktów unikać? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w przygotowanym artykule.

Mięso jako podstawa żywienia czworonoga

Psy ze względu na swą wysoką aktywność wymagają zapewnienia pełnowartościowej diety. Mimo że efektywnie wykorzystują substancje pochodzenia roślinnego, podstawę ich żywienia stanowi mięso jako cenne źródło białka. Bez niego, krótko mówiąc, ciężko będzie o prawidłowy wzrost i kondycję czworonoga. Specjaliści z branży żywieniowej zalecają zwłaszcza receptury oparte o kurczaka, wołowinę, jagnięcinę czy wątróbkę. Rzecz jasna, im większy udział mięsa w karmie, tym większa korzyść dla psa, więc przed jej zakupem lepiej zapoznać się z dołączoną etykietą. Chociaż na rynku mamy do czynienia z bogactwem wyboru, nie zawsze opłaca się  stawać na szeroko reklamowane towary. Jeśli chcemy mieć pewność, że pokarm powstaje ze starannie dobranych składników i zawiera  nawet  do 95% mięsa, warto postawić na linię produktów Karma-Max. Towary oferowane przez firmę Marcina Piórkowskiego posiadają niezbędne atesty żywieniowe, a co najważniejsze zyskują coraz większe uznanie wśród właścicieli czworonogów, którzy doceniają bogactwo naturalnych składników odżywczych.

Kolagen rzecz ważna

W diecie naszych pupili nie powinno brakować minerałów czy witamin gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Aby psy cieszyły się dobrym zdrowiem, należy też zadbać o dostarczanie im odpowiedniej dawki kolagenu. Zapewnia on sprężystość stawów, więzadeł czy ścięgien, w znacznym stopniu niwelując ryzyko powstania urazów. Kolagen zapobiega ponadto problemom ze skórą, łamliwości pazurów, a nawet sprzyja gojeniu się ran. Jego działania zostało potwierdzone licznymi badaniami, zatem jeśli chcemy zapewnić czworonogom sprawny układ ruchowy, kolagen po prostu musi znaleźć się w ich pokarmie. Najwięcej tego łatwo przyswajalnego białka odnajdziemy w galaretce z kurzych łapek, które stanowią składnik opisywanego wcześniej produktu Karma-Max.

Jakich składników unikać w karmie?

Nie od dziś wiadomo, że ładne opakowanie wcale nie oznacza, że dany towar zawiera wszystkie niezbędne składniki. Co gorsza, skład wielu produktów zawiera sztuczne barwniki, aromaty lub konserwanty, które trzeba omijać szerokim łukiem. Wybierając karmę, warto sprawdzić, czy nie ma w nich przypadkiem także zbóż. Nie chodzi to jednak jedynie o modną dietę bezglutenową. Zboża w karmie dla psów stanowią jedynie wypełniacze, które są dla nich bezwartościowe. Co więcej, mogą one uczulać, powodując o naszych pupili osłabienie, bóle brzucha bądź swędzenie skóry. Jako że nie powstało jeszcze lekarstwo na alergię pokarmową psów, jedynym słusznym wyjściem jest pełna kontrola przy zakupie zwierzęcego pokarmu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz