Materiał Partnera

Czego nauczysz się na kursach z tańca towarzyskiego?

Czego nauczysz się na kursach z tańca towarzyskiego?

Nauka tańca towarzyskiego to wspaniałe doświadczenie nie tylko dla par. Coraz więcej osób samotnych także decyduje się bowiem na wzięcie udziału w kursach. Jest to bowiem wspaniała okazja na zawieranie nowych znajomości, poprawę swoich relacji z partnerem, a także na zdobycie nowych umiejętności. Aby czerpać radość z tańca, nie trzeba być szczególnie utalentowanymi w tym kierunku.

Kurs tańca towarzyskiego – doskonała okazja, aby nauczyć się tańczyć i wspaniale bawić

Osoby zapisujące się na kurs tańca towarzyskiego, np. taki jak ten prowadzony w szkole tańca APT w Lublinie, chcą głównie zdobyć lub pogłębić swoje umiejętności taneczne. Aby wziąć w nim udział, nie jest jednak konieczna znajomość podstaw tańca, kroków, ani znakomite wyczucie rytmu. Oczywiście, takie umiejętności mogą być bardzo pomoce, ale nie są niezbędne, aby każdy z nas mógł czerpać radość i satysfakcję ze wspólnego tańca.

Na kurs tańca warto zapisać się ze swoim partnerem, mężem lub przyjacielem. Jest to doskonała okazja, aby nauczyć się wspólnie bawić w zupełnie nowy sposób. Taniec towarzyski uczy nas bowiem nie tylko odpowiednich kroków i figur tanecznych, ale przede wszystkim wzajemnej pomocy oraz zaufania do partnera. Pozwala także parom okryć nowy sposób na życie i jest wspaniałą okazją do odbudowy wzajemnych relacji. Systematyczność oraz wysiłek wkładany w naukę nowych ruchów pozwala nam także na przekraczanie swoich ograniczeń oraz sprawia, że nabieramy większej wiary w siebie.

Jakich tańców nauczysz się na kursie tańca towarzyskiego?

Kurs tańca towarzyskiego jest zazwyczaj tak opracowany, aby uczestnicy mieli możliwość poznania różnych stylów i rodzajów tańca. Nauczą się więc z pewnością podstaw walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota, samby, rumby i wielu innych. Są to tańce, które bardzo się między sobą różnią, a poznanie ich podstawowych kroków pozwala także na określenie, które z nich szczególnie nam się podobają i na rozwijanie swoich umiejętności w przyszłości.

Osoby, które w niedalekiej przyszłości planują ślub i wesele, mogą natomiast wykorzystać nowo zdobyte umiejętności, aby zaskoczyć swoich gości i przyjaciół. Inni natomiast będą mogli wykorzystać w praktyce swoje doświadczenie taneczne na rodzinnych imprezach i innych wydarzeniach, gdzie dużo się tańczy. Na kursie tańca towarzyskiego nauczymy się także tzw. tańca użytkowego. Są to m.in. disco step, walczyk w wersji weselnej, poleczka, blues czy rock’n’roll, które później można wykorzystać chociażby na dyskotece czy imprezach w gronie przyjaciół.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz