Materiał Partnera

Czego najczęściej spodziewamy się po usługach tartacznych?

Czego najczęściej spodziewamy się po usługach tartacznych?

Zwykle wydaje się, że tartak to tylko odgłos ciętego drewna i transport desek dla firm. Okazuje się jednak, że w takich miejscach można liczyć na duży wybór produktów drewnianych, a także usług dedykowanych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców z wielu branż. W tartaku można zamówić m.in. rozpiłowanie drewna lub frezowanie tarcicy. Poza tym realizowane jest składowanie i suszenie lub dostarczenie desek podłogowych.

Czego najczęściej przedsiębiorcy szukają w tartakach?

Coraz większa ilość przedsiębiorców, szczególnie z branży budowlanej, będzie interesować się usługami realizowanymi przez tartaki. Wynika to z coraz większej popularności drewna jako budulca. Dlatego różne usługi tartaczne dedykowane są także dla przemysłu meblarskiego. W takim miejscu zawsze mamy gwarancję, że drewno jest docinane i obrabiane zgodnie z potrzebami klientów. Tartak najczęściej jest zlokalizowany w pobliżu kompleksu leśnego, aby zagwarantować klientom szybką dostawę materiału. Dzięki temu od ręki realizowane są usługi takie jak drewno z dowozem. W takim miejscu można również zamówić suszenie drewna i jego składowanie. Tartak musi także posiadać profesjonalne urządzenia i maszyny stolarskie oraz obrabiarki do drewna i traki. Zawsze główną usługą takiej firmy jest przecieranie drewna właśnie za pomocą traków. Dodatkowo można liczyć na frezowanie z profilowaniem, frezowanie tarcicy iglastej, ale także impregnację ciśnieniową za pomocą impregnatów.

Usługi i produkty tartaczne dedykowane dla klientów indywidualnych

Działalność taka jest jednak nie tylko i wyłącznie realizowana na skalę przemysłową dla dużych przedsiębiorstw. Z takiej oferty mogą skorzystać także klienci indywidualni, którzy chcą wysuszyć drewno w większej ilości, albo zamówić profesjonalnie przycięte deski. Np. jak informują fachowcy z firmy Tartak Usługi tartaczne i handel drewnem Sławomir Jakubowski, można zlecić dostarczenie niezbędnych elementów stolarki budowlanej. Gdy dom jest budowany lub remontowany, zawsze przyda się w dużej ilości więźba, podbitka dachowa oraz belki i krokwie. Dobry tartak dostarczy nam także szalunki i kantówki wykonane z najlepszego drewna. Poza tym tartaki gwarantują również produkty dedykowane dla wykończeń budowlanych we wnętrzach. Coraz częściej w takich miejscach jest zamawiana deska podłogowa, ponieważ specjaliści wiedzą, jaki gatunek drewna dobrać, a dodatkowo zakupy są bardziej opłacalne, ponieważ usługi i produkty są najczęściej wyceniane w trybie indywidualnym. Najlepiej konsultować zamówienia z doświadczonymi pracownikami tartaku.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz