Artykuł sponsorowany

Czego dowiesz się podczas kursu pierwszej pomocy?

Czego dowiesz się podczas kursu pierwszej pomocy?

Każdy obywatel powinien wiedzieć, w jaki sposób udzielić niezbędnej pomocy przedmedycznej. Ta wiedza pozwala nie tylko zadbać o własne bezpieczeństwo, ale przede wszystkim ratować życie innych osób. Jedynym wiarygodnym źródłem informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach są kursy prowadzone przez certyfikowane ośrodki szkoleniowe. Dowiedz się, jak przebiega taki kurs i co z niego wyniesiesz!

Kurs pierwszej pomocy – jak przebiega?

AmRat to ceniony ośrodek szkoleniowy z Warszawy – przeprowadzający kursy z zakresu pierwszej pomocy już od 2001 roku. Każdy taki kurs składa się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych, podczas których poruszane są różnego rodzaju zagadnienia, dotyczące m.in.:

  • podstaw prawnych,

  • bezpieczeństwa własnego,

  • RKO dzieci i dorosłych,

  • prawidłowego zaopatrywania ran, oparzeń, odmrożeń, krwotoków,

  • postępowania w nagłych sytuacjach – od omdlenia, po zawał i udar,

  • prawidłowego ułożenia osoby poszkodowanej w bezpiecznej pozycji.

Warto pamiętać, że podczas prowadzonego kursu pierwszej pomocy, uczestnik nie jest tylko biernym słuchaczem, ale musi również pomyślnie przejść kilka ćwiczeń – których celem jest utrwalenie i opanowanie zdobytej wiedzy oraz umiejętności.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i kurs obsługi defibrylatora

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa to zespół działań, które należy przeprowadzić u osoby z podejrzeniem nagłego zatrzymania krążenia. Aby prowadzona RKO przyniosła oczekiwane efekty – czyli przywróciła oddech i krążenie u poszkodowanego – musi zostać wykonana zgodnie z wytycznymi Polskiej Rady Resuscytacji. Najlepszym sposobem na zdobycie wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu RKO jest udział w kursie pierwszej pomocy.

W przypadku dorosłych RKO rozpoczyna się od 30 uciśnięć klatki piersiowej – z częstotliwością 100-120 ucisków na minutę, naprzemiennie z dwoma krótkimi wdechami. Z kolei u dzieci od pięciu wdechów ratowniczych, a następnie sprowadza się do wykonywania piętnastu uciśnięć w okolicy mostka, naprzemiennie z dwoma wdechami.


Opracowanie:
Warszawa, Koszykowa 73
tel. 503 993 899
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz