Artykuł sponsorowany

Co zrobić, żeby Twój majątek po śmierci trafił we właściwe ręce? – Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska

Co zrobić, żeby Twój majątek po śmierci trafił we właściwe ręce? – Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska

Nie da się przewidzieć, kiedy umrzemy, dlatego warto odpowiednio wcześniej zadbać o uporządkowanie wszelkich spraw formalnych. Aby mieć pewność, że Twój majątek trafi we właściwe ręce najlepiej sporządzić testament w miejscu takim jak Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska. Jak wygląda prawo spadkowe w Polsce i co warto wiedzieć o usługach notarialnych w tym zakresie? Wyjaśniamy.

Dziedziczenie a polskie prawo

W Polsce kwestie dziedziczenia majątku po osobie zmarłej są szczegółowo określone przez prawo spadkowe. Spadkobiercy to osoby, które na podstawie przepisów prawa spadkowego dziedziczą majątek po osobie zmarłej. Są to zazwyczaj członkowie najbliższej rodziny zmarłego, tacy jak małżonek, dzieci, rodzice czy rodzeństwo. Zgodnie z polskim prawem istnieją dwie możliwości dziedziczenia – ustawowe i testamentowe. Pierwsze z nich polega na tym, że majątek po osobie zmarłej przechodzi na spadkobierców ustalonych przez prawo (małżonek, a następnie dzieci i rodzice zmarłego). Natomiast jeśli chodzi o dziedziczenie testamentowe – zmarły może przekazać swój majątek na innych spadkobierców niż wskazani przez prawo poprzez sporządzenie testamentu. W takim przypadku majątek przechodzi na wskazane w testamencie osoby. W ten sposób masz wpływ na to, co stanie się z Twoim majątkiem i sam o tym decydujesz.

W jaki sposób notariusz pomoże zadbać o majątek?

A więc jakie kroki musisz podjąć, aby Twój majątek trafił we właściwe ręce po śmierci? Kluczową rolę odgrywa skorzystanie z usług notariusza. Na terenie Warszawy jednym z miejsc, gdzie znajdziesz fachową pomoc z zakresu spraw dotyczących majątku, jest Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska. Najważniejsze, z czym pomoże Ci notariusz to przygotowanie zgodnego z prawem testamentu, w którym określisz, komu i w jakiej części chcesz przekazać swój majątek po śmierci. Notariusz posiada dużą wiedzę na temat prawa spadkowego i może udzielić Ci porad dotyczących tego, jak rozdzielić majątek między Twoich spadkobierców.

Ponadto Kancelaria Notarialna Hanna Zbrzeżna-Cąkała, Kamila Kalińska w chwili Twojej śmierci przeprowadzi otwarcie testamentu i zadba o wykonanie jego postanowień, np. przekazanie majątku wskazanym w nim osobom. Notariusz może też pomóc w procesie administracyjnym związanym z dziedziczeniem – nie tylko dokonana podziału majątku, ale też ustanowi pełnomocnika do administrowania majątkiem oraz sporządzi akt poświadczenia dziedziczenia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz