Artykuł sponsorowany

Co zrobić ze starym samochodem?

Co zrobić ze starym samochodem?

Masz samochód, który ma już swoje lata i jego naprawa staje się zbyt kosztowna? A może posiadasz samochód, który już sporo przeżył i nie nadaje się zupełnie do jazdy? Wiele osób nie ma pojęcia co zrobić z samochodem, który jest stary i nie nadaje się do użytkowania. Co z takim samochodem zrobić? Mamy kilka opcji do wyboru!

Co zrobić ze starym samochodem?

Samochód, który ma już wiele lat i nie nadaje się do jazdy, często przeszkadza. Jak mówi nam właściciel firmy Trans-Złom, wiele osób w takiej sytuacji nie do końca wie, co zrobić z samochodem. Do wyboru mamy kilka opcji:

  1. Naprawa samochodu. Jeśli powodem nieużytkowania auta jest awaria, to można doprowadzić pojazdu do stanu nadającego się do użytku. Często naprawa jest jednak bardzo kosztowna, co sprawia, że zaczyna ona przerastać wartość rynkową pojazdu.
  2.  Sprzedaż auta. Samochód, który nie jest  nam w zupełności potrzebny, można swobodnie sprzedać! Jeśli nie korzystasz z auta przez bardzo długi czas, to można spróbować go sprzedać. Jednak nie zawsze jest to łatwe, czasami trzeba czekać długie miesiące a cena i tak nie jest satysfakcjonująca.  Dodatkowo, zanim jeszcze sprzedamy auto, musimy je utrzymywać i opłacać ubezpieczenie, czasami przez kilka miesięcy.
  3.  Złomowania pojazdu. Oddanie samochodu na auto złom to doskonała opcja w sytuacji, kiedy mamy samochód, z którego zupełnie nie korzystamy. Złomowanie auta to bardzo dobra opcja w każdej sytuacji - pozbywamy się problemy w legalny sposób, a przy tym otrzymujemy pieniądze! Dzięki temu zyskujemy wręcz podwójnie.

 Kasacja samochodu - jak to zrobić?

Jeśli zdecydujesz się na kasację samochodu, to nie musisz robić zbyt wiele. Kasacja pojazdu jest w całości organizowana przez odpowiednią firmę. Ty musisz przygotować jedynie dokumenty, takie jak:

  • dowód rejestracyjny  - jeśli go nie ma, to potrzebne będzie zaświadczenie z wydziału komunikacji, ksero lub karta pojazdu;
  • dowód osobisty właściciela;
  • ewentualnie upoważnienie innej osoby do kasacji;
  • jeśli występują współwłaściciele pojazdu, to potrzebna jest ich zgoda lub upoważnienie;
  • karta pojazdu jeśli była wydana;
  • umowa kupna-sprzedaży, jeśli samochód nie został jeszcze przerejestrowany.

Wystarczy te dokumenty dostarczyć do firmy, która zajmuje się kasacją samochodów. Zajmą się oni przygotowaniem dokumentów, a właścicielowi pojazdu wystawią stosowne dokumenty. Dzięki temu będzie można samochód wyrejestrować bez żadnych kłopotów. Gotówka za samochód zwykle jest płacona od ręki gotówką, dzięki temu jeszcze tego samego dnia można uzyskać pieniądze za samochód!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz