Materiał Partnera

Co zrobić z ciężarówką po wypadku?

Co zrobić z ciężarówką po wypadku?
Samochody ciężarowe, które ulegają wypadkowi to nie tylko ogromny koszt dla właściciela firmy transportowej, ale także problem z przetransportowaniem uszkodzonego pojazdu. Bardzo często blokuje on drogę i powoduje kilkukilometrowe korki. Żeby tego uniknąć, warto mieć pod ręką kontakt do warsztatu, który zajmie się zarówno transportem, jak i naprawą uszkodzonego tira. Komu zlecić wykonanie tych czynności i co wchodzi w zakres naprawy powypadkowej?

Jak przetransportować?

Samochody ciężarowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne powstałe wskutek drobnych kolizji i zwykle wymagają naprawy wyłącznie w celach estetycznych. Niestety, zdarzają się jednak wypadki, podczas których ciężarówka ulegnie dużemu zniszczeniu i nie jest w stanie samodzielnie stawić się w warsztacie. Właściciele firm transportowych powinni mieć w zanadrzu dobry serwis samochodów ciężarowych, który zajmie się nie tylko naprawą, ale także transportem pojazdu. Transport powypadkowy ciężarówki zwykle wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn i pojazdów. Powinny być sporych rozmiarów, aby swobodnie usunąć zepsutego tira z drogi, a następnie załadować go i zawieźć do warsztatu.

Dlaczego należy mieć zawsze pod ręką wizytówkę firmy oferującej pomoc drogowa i naprawę tira? Nie tylko usprawni to działania związane z renowacją pojazdu, ale też zapobiegnie blokowaniu drogi, co bardzo często przyczynia się do powstania kolosalnych korków i opóźnienia pozostałych dostaw, poruszających się tą samą trasą.

Komu zlecić naprawę powypadkową?

Naprawy powypadkowe nie nalezą do najłatwiejszych, gdyż pojazdy mogą zostać uszkodzone w naprawdę nieprzewidywalny sposób. Usługi w tym zakresie oferują firmy, które posiadają nie tylko specjalistyczny sprzęt, ale także odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Przykładem może być warsztat samochodowy Tomasza Surmy, którego siedziba znajduje się w miejscowości Połajewo na terenie województwa wielkopolskiego.

Przykładowe naprawy powypadkowe samochodów ciężarowych:

  • wymiana uszkodzonej i skorodowanej blachy;
  • konserwacja kabiny z zewnątrz oraz od wewnątrz;
  • wymiana zbitych szyb;
  • dokładne lakierowanie oraz zastosowanie podkładów i dodatkowych powłok ochronnych;
  • prostowanie, piaskowanie i czyszczenie ram;
  • naprawy kluczowych elementów, takich jak silnik lub skrzynia biegów;
  • wzmacnianie resorów;
  • kompleksowa regeneracja zawieszenia;
  • wymiana całkowicie zniszczonych części na nowe.

Zakres napraw powypadkowych jest uzależniony od stanu pojazdu, dlatego zarówno poszczególne czynności, jak i ich koszty będą zawsze ustalane indywidualnie.

Opracowanie:
Połajewo, Polna 19
tel. 604 657 736
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz