Artykuł sponsorowany

Co zrobić w przypadku awarii samochodu ciężarowego?

Co zrobić w przypadku awarii samochodu ciężarowego?

Awaria samochodu ciężarowego może być przyczyną wypadku, zagrażającego życiu i zdrowiu nie tylko kierowcy, ale również wielu osób, będących uczestnikami ruchu drogowego. Z tego względu, gdy tylko zauważysz jakieś nieprawidłowości lub sygnały świadczące o niepoprawnym funkcjonowaniu pojazdu, powinieneś przerwać podróż i skontaktować się ze specjalistami, którzy sprawdzą sprawność samochodu. Zajmują się tym profesjonalne Stacje Kontroli Pojazdów TIR.

Pomoc drogowa dla samochodów ciężarowych

Prowadzenie samochodów ciężarowych (potocznie nazywanych TIR-ami) wymaga nie tylko dodatkowych uprawnień, ale również wysokiej umiejętności i wiedzy prowadzącego pojazd. Podobnie jest z ich naprawą oraz serwisem. W przypadku awarii takiego pojazdu kierowca powinien więc skontaktować się z całodobową pomocą drogową wyspecjalizowaną w obsłudze samochodów ciężarowych, taką jak firma Auto-Service Andrzej Wojtan. Jedynie kontaktując się z firmami, które w swojej ofercie mają obsługę pojazdów wielkogabarytowych, masz pewność, że firma taka udzieli Ci pomocy w sposób profesjonalny i zgodny z prawem.

Stacje Kontroli Pojazdów

Nie jest tajemnicą, że lepiej jest zapobiegać awariom, niż spotkać się z nieprzyjemną niespodzianką, dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie stanu pojazdu. Badania techniczne pojazdów ciężarowych wykonują wyspecjalizowane w obsłudze pojazdów wielkogabarytowych Stacje Kontroli Pojazdów „TIR” oferujące także kompleksowy serwis samochodów ciężarowych. Dzięki temu nie tylko możesz sprawdzić stan swojego pojazdu, ale również wykonać niezbędne naprawy, przed wyruszeniem w trasę.

Pamiętaj, ze stan Twojego pojazdu ma znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze, nie warto więc oszczędzać na takich usługach, gdy w grę wchodzi życie i zdrowie Twoje oraz pozostałych kierowców.

Serwis samochodów ciężarowych

Naprawa i serwis samochodów ciężarowych wymaga dobrej znajomości mechaniki samochodowej oraz specjalizacji w kierunku naprawy aut wielkogabarytowych. Nie każdy warsztat samochodowy lub Stacja Kontroli Pojazdów posiada w swojej ofercie obsługę tych pojazdów, jednak firmy, które oferują tego typu usługi to zazwyczaj doświadczeni specjaliści w dziedzinie mechaniki pojazdowej, którzy do zleceń podchodzą kompleksowo. W zakresie usług, które realizują takie firmy, znajdziesz:

  • prace mechaniczne – naprawa i serwis pojazdów, w tym naprawa układu zawieszenia, naprawa układu kierowniczego, naprawa rozruszników,
  • usługi blacharsko-lakiernicze,
  • serwis klimatyzacji,
  • prace elektromechaniczne – w tym diagnostyka komputerowa pojazdu,
  • serwis opon – naprawa, wymiana, sprzedaż opon oraz wyważanie kół,
  • prace spawalnicze – naprawa plastików i spawanie części metalowych,
  • usługi z zakresu kosmetyki samochodowej.

Bogata oferta usług realizowanych przez takie firmy sprawia, że w jednym miejscu możesz doskonale zadbać o stan swojego pojazdu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz