Materiał Partnera

Co zrobić, aby nie bać się kontroli Urzędu Skarbowego?

Co zrobić, aby nie bać się kontroli Urzędu Skarbowego?
Będąc przedsiębiorcą, przyjdzie Ci nie tylko czerpać korzyści finansowe, ale również dopilnować tego, aby były odprowadzane wszystkie obowiązkowe świadczenia względem państwa. Regulacje podatkowe i przepisy stale ulegają zmianie, dlatego należy śledzić je na bieżąco i w radzie wątpliwości korzystać z pomocy doradcy podatkowego. Na co zwrócić szczególną uwagę?

O jakich podatkach pamiętać?

Kiedy mowa o podatkach, większość myśli wyłącznie o podatku dochodowym, w którego zakresie właściciele firm mają najwięcej wątpliwości. Sporządzenie ekspertyzy i opinii może zatem okazać się niezwykle pomocne. Należy jednak wziąć pod uwagę także podatki pośrednie, które również są świadczeniem obowiązkowym. Doradca podatkowy świadczy usługi powiązane też z nimi, a wśród najważniejszych można wyróżnić między innymi:

  • bieżącą obsługę podatku VAT m.in. przygotowanie deklaracji podsumowujących;
  • działanie w charakterze przedstawiciela podatkowego;
  • usługi doradcze w zakresie podatku VAT, ceł oraz PCC,

Udzielanie porad podatkowych może dotyczyć tak naprawdę każdego zagadnienia związanego z prawem podatkowym i nowymi regulacjami. Doradcy mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale też stale aktualizują swoją wiedzę.

Bezpieczeństwo podatkowe przedsiębiorstwa

Podstawową funkcją doradcy jest zapewnienie przedsiębiorcy bezpieczeństwa podatkowego. Poleca ono na regularnym uiszczaniu niezbędnych opłat z wykluczeniem tych, z których właściciel firmy może zostać zwolniony. W ten sposób biznes może rozwijać się w sposób prawidłowy i bezpieczny, bez obaw o kary i upomnienia nakładane przez organy podatkowe. Co więcej, w razie jakichkolwiek wątpliwości, doradca może w sposób bezpośredni  reprezentować właściciela firmy przed urzędnikami. Usługi związane z kompleksowym doradztwem podatkowym świadczy między innymi biuro obsługi podatkowo-prawnej Sława, którego siedziba znajduje się w Kostrzynie.

Czy należy bać się kontroli?

Walka z Urzędem Skarbowym bywa trudna, zwłaszcza wtedy, kiedy wina leży po stronie przedsiębiorcy. Nie bez powodu większość właścicieli firm obawia się kontroli ze strony tej instytucji. W swoim zespole mają oni specjalistów, którzy mogą doszukać się nawet najmniejszych pomyłek. Korzystając z pomocy doradcy podatkowego, ryzyko to zostaje zminimalizowanie niemal do zera. Co więcej, wiele biur świadczących usługi związane z doradztwem i księgowością daje pełną gwarancję, dzięki czemu w razie jakichkolwiek nieprawidłowości, to oni odpowiadają za błędy w dokumentacji i świadczeniach. W ten sposób można mieć pewność, że kontrole w żadnym wypadku nie zaszkodzą przedsiębiorstwu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz