Materiał Partnera

Co zawiera dobry projekt architektoniczny domu?

Co zawiera dobry projekt architektoniczny domu?

O domu z ogrodem marzy wiele osób. Trudno się temu dziwić – własne gniazdko, idealnie dopasowane do potrzeb naszej rodziny to ogromny komfort. Jeśli chcemy, aby nowy dom spełnił wszystkie nasze oczekiwania, nie kupujmy gotowego projektu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest współpraca z doświadczonym biurem architektonicznym, które weźmie pod uwagę nasze potrzeby, wielkość rodziny i budżet. Co powinien zawierać profesjonalny projekt architektoniczny domu? Podpowiadamy.

Projekt architektoniczny domu

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które nie może być oparte na kilku pobieżnych rysunkach. Dlatego tak ważny jest starannie przygotowany projekt domu. Pamiętajmy, że gotowy projekt powinien być nie tylko zgodny z wizją i oczekiwaniami inwestorów, ale także z prawem budowlanym. Musi być również bezpieczny i trwały. Dlatego na architektach spoczywa ogromna odpowiedzialność – w końcu projekt stanowi podstawę pracy dla wykonawców, którzy mają za zadanie wiernie odtworzyć go na placu budowy. Dlatego to właśnie architekci ponoszą odpowiedzialność za poprawność konstrukcji i jej bezpieczeństwo.  Wybierzmy więc miejsce, które cieszy się renomą w branży i zaufaniem klientów jak Pracownia Projektowa Archi-ka z Chojnic, w województwie pomorskim. Jej pracownicy zadbają o to, aby nasz nowy dom spełnił wszystkie nasze oczekiwania i marzenia, a przy tym był bezpieczny, funkcjonalny, trwały i piękny.

Co zawiera projekt?

Kompletny projekt jest zwykle bardzo rozbudowany. Musi zawierać komplet rysunków, na których przedstawione zostaną rzuty wszystkich poziomów domu oraz dachu i piwnic. Jeśli zależy nam na dachu spadzistym, konieczny jest także rzut więźby dachowej. Rysunki muszą przedstawiać także wszystkie elewacje domu, strategiczne przekroje, konstrukcje oraz instalacje zewnętrzne. Oczywiście to nie wszystko – szkice powinny zostać uzupełnione częścią opisową, w której architekt umieszcza ważne informacje na temat zastosowanych materiałów, rozwiązań instalacyjnych itp. W projekcie powinna znaleźć się także charakterystyka energetyczna obiektu. Jeżeli zależy nam na kompleksowych usługach, wybierzmy biuro architektoniczne, które stworzy dla nas nie tylko projekt domu, ale także wnętrza – dzięki temu nasze nowe gniazdko będzie stylowe i funkcjonalne, a my nie będziemy musieli zastanawiać się, jak je zaaranżować.

Budowa domu to spore przedsięwzięcie, dlatego pamiętajmy, aby projekt domu zlecić profesjonalistom, którzy wezmą pod uwagę wielkość naszej rodziny, kształt działki, nasze potrzeby i oczywiście – gust.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz