Materiał Partnera

Co założyć na rodzinną sesję fotograficzną?

Co założyć na rodzinną sesję fotograficzną?

Rodzinne sesje fotograficzne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego - to wspaniała pamiątka na długie lata. Dodatkowo zdjęcia wykonane przez profesjonalistę prezentują się wyjątkowo pięknie w rodzinnym albumie. Termin sesji ustalony, w domu pełna ekscytacją, pozostaje tylko pytanie - w co się ubrać?  

Po pierwsze- pewność siebie

Nie jest to wprawdzie element garderoby, ale pewność siebie i optymistyczne nastawienie to pierwsze o czym należy pomyśleć. Piękne zdjęcia to takie, na których radość i zadowolenie odgrywa główną rolę. Nawet najlepsze ubranie nie zapewni spektakularnego efektu, jeśli nasz nastrój i wiara we własne piękno i możliwości będą bliskie zeru.Po drugie- wygoda

Na rodzinną sesję zdjęciową dobrze jest założyć wygodne, komfortowe ubrania. Szczególnie jeżeli chodzi o dzieci. One zazwyczaj źle czują się wciśnięte w eleganckie i krępujące ruchy stroje. Złe samopoczucie na pewno będzie widoczne na zdjęciach. Wybierzmy więc taką odzież, która nie będzie nas ograniczać i pozwoli nam cieszyć się nowym doświadczeniem. Załóżmy po prostu to, w czym czujemy się najlepiej. Zadbajmy jednak o to, by ubrania były dopasowane do siebie kolorystycznie. Nie chodzi tutaj o to, by ubrać się jednakowo. Wybierzmy np. kolor przewodni, który będzie łączył stylizacje każdego członka rodziny. Dzięki temu fotografia rodzinna będzie spójna.

Im mniej, tym lepiej

Chodzi tutaj głównie o wszelkiego rodzaju wzory czy nadruki. Ich duża ilość oraz różnorodność na fotografii  odciągnie uwagę od głównych bohaterów- czyli nas. Zadbajmy, żeby ubrania były raczej gładkie, dobrze wyprasowane i odpowiednio dobrane do sylwetki. Koszulki z ulubionymi bohaterami dzieci zostawmy na niedzielny spacer. Nasz ulubiony T-shirt z dużym logo znanego projektanta niech poczeka w szafie, a sukienka w pstrokate wzorki niekoniecznie dobrze wyjdzie na zdjęciu.

Ubierz się, nie przebierz

Bardzo często na sesji rodzinnej chcemy wyglądać wyjątkowo. Pamiętajmy jednak, że ma być ona przede wszystkim naturalna i ukazująca nas takimi, jacy jesteśmy na co dzień. Profesjonalny fotograf i właścicielka własnego studia – pani Beata Merło- podpowiada, by nie dać się zwariować. Jeżeli nie lubimy nosić szpilek- nie zakładajmy ich na sesję zdjęciową. Nie musimy też wystąpić w makijażu niczym gwiazdy Hollywood. Wystarczy delikatny make-up, który podkreśli nasze atuty. Nie starajmy się też makijażem upiększać dzieci. One zupełnie tego nie potrzebują. Zadbajmy, by włosy były czyste i ładnie ułożone.

Obuwie

Jest to ważna kwestia szczególnie wtedy, kiedy decydujemy się na sesję rodzinną w studiu. Buty muszą być bezwzględnie czyste i zadbane. Każde odstępstwo od tej reguły, będzie miało widoczny skutek na fotografii. Niestety, ale aparat uchwyci wszystko. Dodatkowo w studiu pozować będziemy na tle fotograficznym, warto więc zadbać o to, by go nie zabrudzić.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz