Artykuł sponsorowany

Co zaliczane jest do metali kolorowych w punkcie skupu złomu w firmie DMD?

Co zaliczane jest do metali kolorowych w punkcie skupu złomu w firmie DMD?

Każdy punkt skupu złomu, taki jak np. ten działający przy Przedsiębiorstwie Wielobranżowym DMD przyjmuje różne odpady z metali, które dzielą się na dwie podstawowe kategorie, a mianowicie złom żelazny i nieżelazny, zwany kolorowym. Od tego, z czego wykonane będą przedmioty oddawane na złom, zależeć będzie kwota, jaką można uzyskać za oddanie metalu do recyklingu. Co zaliczane jest do złomu nieżelaznego?

Jakie surowce wchodzą w skład metali kolorowych?

Podstawową kwestią w przypadku obrotu złomem jest umiejętność oceny, z jakim rodzajem surowca mamy do czynienia. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy DMD Przedsiębiorstwo Wielobranżowe: nie każdy przedmiot codziennego użytku, a zwłaszcza części maszyn w całości wykonane są z żelaza i stali. Ogromna ilość przedmiotów wykonana jest z metali kolorowych opartych na aluminium, ołowiu i miedzi, a w przypadku wspomnianych części pojazdów i maszyn,  może to być stop metali np. z mosiądzu i brązu. Zatem każdy przedmiot taki jak puszka, felga, nakrętka czy chłodnica samochodowa będzie miał inną wartość.

Czym kierować się przy wyborze punktu skupu metali kolorowych?

Jak podpowiada nam nasz rozmówca z firmy DMD, która od 1999 roku specjalizuje się między innymi w skupowaniu surowców wtórnych,  warto wybierać te firmy, które dojeżdżają do klienta i odbierają każdą ilość złomu własnym transportem. Nowocześnie wyposażony park maszynowy pozwala firmie naszego rozmówcy podjąć się odbioru każdej ilości odpadów, dzięki posiadaniu mobilnego rozdrabniacza, który przetwarza, sprasowuje odpady wielkogabarytowe aż o 75% - ułatwiając jego transport. Stosowany uczciwy system wyceny na podstawie składu procentowego oddawanego złomu pozwala na zapewnienie sporego zastrzyku gotówki. Największy zysk z metali nieżelaznych można uzyskać, oddając np. miedziane rury, kształtki i elementy instalacji grzewczej, aluminiowe puszki, felgi, opakowania, podzespoły elektroniczne, części starych telefonów, telewizorów, komputerów itp., bądź miedziane kable i przewody.



Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz