Materiał Partnera

Co zaliczamy do chemii gospodarczej?

Co zaliczamy do chemii gospodarczej?

Ze świeczką szukać osoby, która przyznałaby, że prace porządkowe sprawiają jej przyjemność. Zdecydowana większość z nas traktuje je jako uciążliwy obowiązek i niechętnie podchodzi do sprzątania. Jednak aby ułatwić sobie to zadanie, można wybrać środki oraz preparaty, które pozwolą szybko pozbyć się brudu i plam. Takie specyfiki nazywamy chemią gospodarczą.

Chemia gospodarcza – co to takiego?

Chemia gospodarcza to artykuły, które znajdują się w kuchni, na blacie czy w szafce w łazience. Służą one do sprzątania domów i mieszkań. Usuwa się przy ich pomocy tłuste plamy, czyści płytki, wannę, a także toaletę. Są także stosowane do mycia szyb, udrażniania rur oraz do sprzątania podłóg. Jednak nie można mylić tej grupy produktów z tak zwaną profesjonalną chemią do sprzątania.

Chemia profesjonalna to środki czystości wykorzystywane w szpitalach, na zapleczach kuchennych w restauracjach czy w hotelach. Ich skład stanowią silnie działające składniki, które mają za zadanie dezynfekować wszystkie powierzchnie. Trzeba jednak ich używać rozważnie, gdyż są bardzo toksyczne. Chemia gospodarcza ma recepturę opracowaną tak, aby sprawdzała się w warunkach domowych i można było dzięki niej prowadzić prace porządkowe bez uszczerbku na zdrowiu.

Sprzątanie domu, niezależnie od tego, jaki ma on metraż, to spore wyzwanie. Pomóc mogą w tym odpowiednie specyfiki. Muszą być przede wszystkim skuteczne, a ich opakowanie powinno umożliwiać łatwą aplikację produktu” – mówi ekspert z firmy WOMAX z Częstochowy.

Chemia gospodarcza do sprzątania domu

Do sprzątania domu świetnie sprawdzają się produkty, które są aplikowane dzięki spryskiwaczom. Specyfik zostaje wtedy dokładnie naniesiony na powierzchnię, a osoba, która sprząta, ma minimalny kontakt z preparatem.

W każdym gospodarstwie domowym powinien znaleźć się środek, który potrafi usunąć tłuste plamy. Jest on niezbędny w kuchni, ale ciężko się bez niego obejść w jadalni oraz w ogrodzie, gdzie latem często spożywa się posiłki. Jest to na tyle uniwersalny produkt, że można nim czyścic także sprzęty, takie jak kosiarki czy rowery.

W łazience doskonała będzie pianka, która łączy w sobie cechy odtłuszczacza i wybielacza – zdezynfekuje ona toaletę, prysznic, płytki w łazience. Natomiast umywalka zacznie lśnić po zastosowaniu mleczka do czyszczenia. Nie można też zapomnieć o żelu do sprzątania WC i zawieszkach zapachowych do muszli klozetowej.

Aby lustra oraz szyby były czyste i nie miały smug, należy zastosować specjalny płyn. Właściciele drewnianych podłóg muszą zadbać o to, aby do sprzątania używać preparatu dedykowanego do tej powierzchni.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz