Materiał Partnera

Co zabrać na siłownię?

Co zabrać na siłownię?

Koszty karnetów na siłownię zdają się topnieć w oczach – zwiększa się liczba konkurujących ze sobą placówek, a zainteresowanie sportem wzrasta, przez co nie mogą one narzekać na liczbę klientów i mogą sobie pozwolić na obniżenie cen. To wspaniała wiadomość dla tych z nas, którzy chcieliby trochę poćwiczyć. Koszt jest niewielki, więc grzechem byłoby nie spróbować, prawda? Najczęściej stajemy wówczas przed dylematem – co włożyć do torby na siłownię i gdzie zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt?

Co kupić w sklepie sportowym?

Przede wszystkim musimy zadbać o to, by odwiedzając sklep sportowy – taki jak sklep Sport‐Jag – mieć już w głowie gotową listę zakupów. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych wydatków, a także przykrych niespodzianek w trakcie ćwiczeń lub zaraz po nich. Przyjmując, że nigdy jeszcze nie byliśmy na siłowni, utworzenie wspomnianej listy może być dla nas problematyczne. Warto się nad nią spokojnie zastanowić. Na pewno konieczne będzie spakowanie odpowiedniego obuwia – wbrew pozorom sportowe buty nie przydają się wyłącznie w trakcie biegania czy sportów zespołowych, ale także na siłowni. Dobrze, aby były dopasowane do naszego typu treningu i tutaj musimy się już zdać na ekspertów pracujących w sklepie sportowym. Do tego musimy dobrać skarpetki, w które również przebierzemy się na miejscu. Może się to wydawać oczywiste, ale naprawdę wielu z nas zapomina o zakupie sportowych skarpetek. Prócz butów i skarpetek koniecznie musimy zabrać ze sobą przybory pod prysznic oraz ręcznik. W sklepie sportowym z pewnością znajdziemy lekki, chłonny ręcznik przeznaczony specjalnie do tego celu. Wybór może nas zdumiewać, ale technologia zaszła w tej dziedzinie bardzo daleko – trudno uwierzyć w ogromną „wydajność” małych sportowych ręczników wykonanych z nowoczesnych materiałów.

Woda to podstawa

Oczywiście nie możemy zapomnieć o nawadnianiu. Ciągłe zapewnianie naszemu organizmowi odpowiedniej ilości płynów to podstawa także poza treningiem, ale w trakcie wysiłku ta kwestia jest jeszcze ważniejsza, bo wzrasta nasze zapotrzebowanie na wodę. Wśród akcesoriów na siłownię nie może zabraknąć wygodnego bidonu zakupionego w sklepie sportowym. Jeśli kupimy taki o rzucającym się w oczy kolorze i kształcie oraz odpowiedniej fakturze, to będziemy mogli szybko odnaleźć go na sali treningowej i pewnie chwycić, nawet jeśli nasze dłonie będą spocone. Na siłowni może się przydać także baton energetyczny wzmacniający nasz organizm po treningu. Wielu z nas nie może się także obejść bez odtwarzacza muzyki z ulubioną playlistą i dobrymi sportowymi słuchawkami.

Opracowanie:
Gwda Wielka, Szczecinecka 13
tel. 509 132 354
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz