Artykuł sponsorowany

Co wyróżnia udany projekt hali produkcyjno‐magazynowej?

Co wyróżnia udany projekt hali produkcyjno‐magazynowej?

Dostępność przestrzeni oraz jej odpowiednie zagospodarowanie od zawsze stanowiły jedne z największych wyzwań dla przemysłu. Optymalny projekt hali produkcyjno‐magazynowej to podstawa – dzięki niemu dostępną powierzchnię wykorzystamy w sposób całkowity, bez kompromisów. Oczywiście osiągnięcie tego celu wymaga bardzo uważnego planowania i uwzględnienia wszelkich czynników związanych ze specyfiką danego zakładu produkcyjnego.

Nowoczesna hala, nowoczesna produkcja, nowoczesny transport

Nowoczesna produkcja jest przede wszystkim silnie zautomatyzowana, co dotyczy także transportu półproduktów i gotowych wyrobów. Dedykowane różnym gabarytom systemy regałów to standard magazynowania, z myślą o którym projektowane są nowoczesne hale.

Znajomość specyfiki branży oraz konkretnych oczekiwań danej firmy produkcyjnej to absolutna podstawa – dzięki niej przestrzeń w hali jest wykorzystywana optymalnie. Idealna hala magazynowa to taka, w której każda zmiana ułożenia regałów i ścieżek spowodowałaby zmniejszenie powierzchni składowej.

Nie bez znaczenia jest także przejezdność dla wózków widłowych – powinny one mieć możliwość dojechania do każdej z linii produkcyjnych i bezproblemowego odbioru ładunku oraz przetransportowania go do magazynu. Inną opcją jest wykorzystanie linii transportowych prowadzących z miejsca produkcji wprost do magazynu, co również musi zostać uwzględnione w projekcie hali. Tworzeniem tego typu projektów zajmuje się firma RZUP.

Minimalizacja kosztów budowy hali

Kolejny aspekt dobrze zaprojektowanej hali produkcyjno‐magazynowej to niski koszt budowy. Dla przedsiębiorstw produkcyjnych liczy się każdy grosz. Nie oznacza to oczywiście, że należy godzić się na kompromisy – współcześnie używane materiały do budowy hal mogą spełniać wszystkie wymagania przy atrakcyjnych cenach. Ich odpowiednie dobranie zapewnia wyłącznie renomowane biuro projektowe.

Hala dla pracowników – udogodnienia i estetyka

Ostatecznie jednak hala będzie przede wszystkim miejscem pracy, w którym przebywać będą osoby odpowiedzialne za doglądanie produkcji oraz magazynowania. Zapewnienie im zgodnym z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy warunków to jedno – warto zadbać o to, by wykonywanie codziennych obowiązków było dla nich wygodne i w miarę możliwości przyjemne. Hale produkcyjne wyposaża się zatem w węzeł sanitarny, stołówkę, pomieszczenie socjalne i dodatkowe udogodnienia. Nie bez znaczenia jest także wrażenie wizualne, które ma ogromny wpływ na efektywność oraz nastrój pracowników przebywających codziennie na hali produkcyjnej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz