Materiał Partnera

Co wyróżnia system gumowej nawierzchni przejazdowej ELASTrack?

Co wyróżnia system gumowej nawierzchni przejazdowej ELASTrack?

Skrzyżowanie dróg szynowych z drogami samochodowymi wymaga zastosowania rozwiązań bezpiecznych dla obu grup pojazdów. Sporym zainteresowaniem cieszą się systemy gumowej nawierzchni przejazdowej ELASTrack, które oferowane są przez Fabrykę Taśm Transporterowych Wolbrom S.A. Czym dokładnie charakteryzuje się taki rodzaj płyt gumowych i dlaczego warto na nie postawić?

Bezpieczny i komfortowy przejazd

W sytuacji, gdy droga samochodowa krzyżuje się z drogą szynową, niezbędne jest przeprowadzenie torów przez nawierzchnię przygotowaną dla pojazdów kołowych – samochodów, ciągników czy jednośladów. Może to być z wielu przyczyn problematyczne, a w konsekwencji powodować niską jakość nawierzchni w miejscu skrzyżowania dróg, co może doprowadzać do uszkodzeń mechanicznych pojazdów. Jest też niebezpieczne i czasochłonne w przygotowaniu, czego można jednak uniknąć dzięki systemowi gumowej nawierzchni przejazdowej ELASTrack oferowanemu przez Fabrykę Taśm Transporterowych Wolbrom S.A.

Producent ten wykonuje specjalistyczne płyty gumowe, które sprawdzają się zarówno w przypadku przejazdów jedno-, jak i wielotorowych. Systemy ELASTrack mają budowę modułową, dzięki czemu bez większych przeszkód można je dopasować do przejazdów o zróżnicowanej długości. Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom S.A. będąca producentem takich gumowych nawierzchni przejazdowych wyposaża je też w płyty skonstruowane w taki sposób, by zapewnić komfortowy przejazd nawet bardzo ciężkim pojazdom. Czym jeszcze wyróżnia się system gumowej nawierzchni przejazdowej ELASTrack?

Wytrzymałość na najwyższym poziomie

Zastosowanie płyt gumowych o specjalnej konstrukcji sprawia, że ELASTrack to system bezpieczny i trwały. Pomost gumowej nawierzchni nie zostanie przesunięty nawet podczas intensywnej eksploatacji, co także jest niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa. Niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, jakim jest ELASTrack proponowany przez Fabrykę Taśm Transporterowych Wolbrom S.A., wyróżnia się również ogromną wytrzymałością zarówno na spore obciążenia, jak i trudne warunki atmosferyczne.

Producent systemu gumowej nawierzchni przejazdowej ELASTrack zapewnia o zachowaniu jej deklarowanej trwałości nawet przy skrajnie niskich i wysokich temperaturach, sięgających od -35 do +60 stopni Celsjusza. W połączeniu z antypoślizgową fakturą i odpornością na ozon czy olej sprawia to, że nawierzchnia przejazdowa Fabryki Taśm Transporterowych Wolbrom S.A. świetnie sprawdza się praktycznie na każdym skrzyżowaniu drogi szynowej z drogą samochodową. Dzięki niej poruszanie się pojazdów kołowych po takiej krzyżówce nie stanowi problemu i zagrożenia dla kierowców czy ich pasażerów. Pozostaje też trwałym rozwiązaniem zapewniającym funkcjonalny przejazd dla pociągów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz