Materiał Partnera

Co wyróżnia sita jednokarbowe produkowane przez firmę SIT-POL?

Co wyróżnia sita jednokarbowe produkowane przez firmę SIT-POL?
Sita jednokarbowe są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w zakresie przesiewania wielu materiałów sypkich czy kruszyw. Ich szerokie zastosowanie w przemyśle wydobywczym sprawia, że muszą być one przygotowane w sposób określony przez klienta i dodatkowo przystosowane nawet do bardzo intensywnej eksploatacji. Takie właśnie są wysokiej jakości sita jednokarbowe produkowane przez firmę SIT-POL. Czym jeszcze się charakteryzują?

Właściwe materiały

Stworzenie wysokiej jakości sit jednokarbowych wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego. Bardzo istotne jest także dopasowanie właściwych materiałów – do tworzenia sit tego typu warto zastosować stal konkretnych gatunków. Najczęściej jest to stal chromowo-niklowa, ale z powodzeniem sprawdza się również sprężynowa. Firma SIT-POL pod tym względem jest w stanie kompleksowo spełnić oczekiwania klienta – doradzi wybór optymalnego rozwiązania, a następnie przygotuje sito jednokarbowe zgodnie z potrzebami zamawiającego.

Te nierzadko odnoszą się do konkretnych wymiarów np. oczek oraz średnicy zastosowanego drutu. Również i w tym zakresie spore możliwości zapewnia renomowany producent sit – firma SIT-POL. Wykonywane przez tę firmę sita jednokarbowe mogą posiadać oczka rozmiaru zaledwie 1 mm, choć klient może także zamówić sito z oczkami np. 25 mm. Zastosowany przez SIT-POL splot płócienny wyróżnia się dodatkowo bardzo dużą trwałością. Czym jeszcze charakteryzują się tego typu sita dostarczone przez tego sprawdzonego producenta?

Wysoka jakość

Wykorzystanie specjalnie profilowanych drutów stalowych w sitach produkowanych przez SIT-POL gwarantuje wspomnianą już sztywność splotu, ale też wykazuje bardzo dużą odporność na rozciąganie. Sita jednokarbowe przygotowane przez tę specjalistyczną firmę mają również dużą przepustowość przesiewania, a ich dodatkowym atutem jest żywotność na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu SIT-POL jest w stanie dostarczyć sita jednokarbowe do przedsiębiorstw działających w rozmaitych gałęziach przemysłu wydobywczego.

Sita tego typu przystosowane są bowiem do przesiewania węgla, piasku, żwiru, grysu czy żużlu, czyli materiałów o tzw. średniej oraz dobrej przesiewalności. Wdrożone przez firmę SIT-POL nowoczesne rozwiązania w zakresie produkcji sit pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych parametrów pod względem przenoszenia zmiennych naprężeń zginających, a także rozciągających. Sita zamontowane w przesiewaczach są na nie nieustannie narażone, przez co konieczne jest zastosowanie wytrzymałych modeli, takich jak np. jednokarbowe proponowane przez SIT-POL.

Opracowanie:
Furmanów 14a
tel. 41 374 41 08
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz